25 вересня 2022 року
04:06:08

Суспільство

Тернопільські начальники нині святкують

16.10.2018 03:30

Час летить дуже швидко…  Ще не встигли насолодитись літом, як уже осінь владарює над світом.

 

Зриває соковиті яблука у саду, дозбирує врожай, схлипує. Проводжаючи у далеку дорогу птахів… Нині надворі уже 16 жовтня. З новим днем вас, любі читачі!!!

Особливі вітання Денисам, Павлам, Петрам та Івана, адже нині їхні іменини. З роси й води вам!!!

Якщо ж хтось із них ще й …обіймає керівну посаду, то має подвійне свято. Адже 16 жовтня День керівника, боса, директора, шефа, начальник. У 1958 році секретар американської компанії Farm Insurance Патриція Хароскі із Чікаго запропонувала відзначати цей день, щоб була можливість подякувати начальство за хорошу роботу. Згодом традицію підхопили чимало країн свту.

16 жовтня також професійне свято відзначають анестезіологи та алергологи. 

Першим термін «анестезія» застосував ще в першому столітті до нашої ери давньогрецький лікар і філософ Діоскорид. Мандруючи разом з римською армією і займаючись медичною практикою, за імператора Нерона, він звернув увагу, що застосування снодійних та заспокійливих ліків, які виготовлялися з мандрагори, дозволяє проводити більш успішне хірургічне втручання, відповідно і шансів на одужання у поранених воїнів ставало більше. А 16 жовтня далекого 1846-му році, американський хірург і стоматолог Вільям Томас Грін Мортон вперше публічно продемонстрував успішне застосування анестезії для створення загального наркозу. В якості анестетика він застосував інгаляцію діетилового ефіру.

Термін «алергія» вперше був введений віденським педіатром Клеменсом Фон Пірке в 1906 році. Він зауважив, що у деяких з його пацієнтів спостерігаються симптоми, які могли бути викликані певними речовинами – алергенами з навколишнього середовища, такими, як пил, пилок рослин або деякі види їжі. Протягом довгого часу вважалося, що гіперчутливість розвивається у зв’язку з порушенням функції імуноглобулінів Е, проте незабаром стало ясно, що численні механізми з участю різних хімічних речовин викликають появу безлічі симптомів, раніше класифікованих як «алергія».

16 жовтня – Всесвітній день здoрoвoгo харчування. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80 відсотків усіх захворювань пов’язані тією чи іншою мірою з харчуванням, а 40 відсотків з них пов’язані безпосередньо з фактором харчування людини. Оптимальне здорове харчування може сприяти не тільки поліпшенню вашого самопочуття, бадьорості, енергійності та активності, але також дозволить знизити ризики розвитку серйозних серцево-судинних захворювань, онкологічних, шлунково-кишкових та інших захворювань, значно погіршуючих якість вашого життя. 

16 жовтня також щороку відзначаємо Всесвітній день продовольства. Встановлено його відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/35/70. Вперше країни світу офіційно проголосили одним з найважливіших завдань – викорінення голоду на планеті і створення умов для сталого розвитку сільського господарства, яке було б в змозі прогодувати населення планети.

Народні прикмети

У народі вірили, що 16 жовтня на світ виходять такі собі осінні лихоманки, які гуляють світом і вражають людей. Поясненням цим прикметам є нестабільність погоди, що часто призводило до застуди. 

Тож, бережіть себе та шануйте, любі наші! Добра вам та яскравого вівторка 16 жовтня!

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.

Фото з відкритих джерел.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета