05 грудня 2021 року
23:58:44

Суспільство

Тернополян атакують вужі

25.05.2016 07:23

У Тернополі вужі стали доволі частими гостями …в навчальних закладах та громадських місцях.

Нещодавно один з них навідався до ТЗОШ №9, що на вул. Макаренка, 1а, , і ось 23 травня інший заповз на територію дитячого садочка №31, що на вул. Злуки, 15а.

Обох рятувальники зловили та у природнє середовище відпустили.

Ще одного плазуна впіймали на вул. Карпенка, 44. Вуж, схоже, вирушив на закупи до магазину “Кошик”.

Усе б це навіть виглядало смішно, якби не було настільки страшно. Адже багатьох людям доволі складно відрізнити вужа від змії, тому й б’ють на сполох. 

Чому так активізувались вужі пояснень кілька. По-перше, інколи вони залишаються на зиму у підвалах будинків. Навесні ж непрохані квартиранти тікають, аби не втрапити на очі господарям. А ще у них весною шлюбний період, тож природа кличе.

А взагалі-то, чимало фахівців кивають на те, що і плазунів, і диких тварин останні кілька років усе частіше можна побачити в містах. А що, люди вирубують ліси, знищують їхню домівку, тож вони підселяються, так би мовити. А ще часто двоногі не дбають про чистоту довкілля, а ті ж таки вужі, дуже полюбляють хащі, бур’яни та сміття. 

До речі, зазвичай вуж – дуже миролюбна змія. Він добре вживається з людиною в будинку, набагато менше вимогливий до умов утримання, ніж більшість інших плазунів. Легко розмножується в неволі. Свого часу, вужів навіть тримали в деяких хатах в якості домашніх тварин.

Вуж – людинобоязливий. При зустрічі з нею  завжди прагне непомітно вислизнути. Якщо це не вдається, може захищатися, намагаючись відлякати ворога. Подібно кобрі, він піднімає передню частину тіла, при цьому шия у нього стає плоскою. Він шипить і робить випади у бік небезпеки, іноді навіть з роззявленою пащею. Однак кусає вже надзвичайно рідко, навіть якщо його взяти в руки. Укус його невеликих зубів, хоча і чутливий, але не сильний і не болючий. Зазвичай він намагається звільнитися енергійними рухами всього тіла і випускає смердючу рідину із залоз, розташованих поблизу клоаки. Крім того, він звільняє кишечник, відригуючи недавно з’їдену їжу і викидаючи екскременти. Можливо, він це робить не стільки в якості захисту, скільки через стрес. Якщо ж це не допомагає, вже використовує дуже характерну тактику – прикидається мертвим. Вся його мускулатура розслабляється, він повисає як мотузка, паща мляво розкрита, з неї вивалюється язик і в деяких випадках навіть капає слина з кров’ю. Прикинутися мертвим вже може не тільки в руках, але й на землі, якщо переслідувач не дає йому можливості сховатися. Часто при цьому він, як би в судомах, вивертається черевом вгору.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Недавні записи
Мета