24 січня 2022 року
10:24:16

Суспільство

Сюрприз для абітурієнтів: держамовлення планується скоротити на 10,8%

18.05.2016 14:07

Уже сформовано пропозиції щодо обсягів державного замовлення та надіслано на погодження Міністерству економіки.

 

При формуванні пропозицій Міністерство освіти і науки врахувало демографічну ситуацією, зокрема зменшення чисельності випускників, порівняно з минулим роком, на 15%, а також пропозиції вищих навчальних закладів. 

Про це під час брифінгу в Кабміні сповістила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, інформує прес-служба МОН України .

За пропозиціями скорочення становить 10,8 %. Особливо за тими спеціальностями, де є надлишок на ринку праці. Насамперед це спеціальності суспільно-гуманітарні”, – зауважила чиновниця.

За інженерно-технічними та природничо-математичними галузями знань обсяги державного замовлення збережено.

Нагадаємо, цьогорічна вступна кампанія стартує 11 липня і триватиме до 28 липня. 

У 2016 році востаннє буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста. Відповідно до нового Закону “Про вищу освіту”, вже з наступного року випускники бакалаврату вступатимуть тільки на магістерські програми підготовки, адже ступінь “спеціаліста” буде замінено “магістром”.

Окрім того, цього року набір студентів до вищих навчальних закладів буде здійснюватись за новим єдиним переліком галузей і спеціальностей.  Як пояснила Інна Совсун, коли абітурієнт вступав на дуже вузьку спеціальність, його мобільність, можливість зміни освітньої траєкторії в майбутньому була суттєво звужена. За вузькою спеціальністю при зміні кон’юнктури ринку праці випускнику ВНЗ важко працевлаштуватися. 

“Ідеологія нового переліку полягає в запроваджені підходів європейських країн. Бакалаврат має більш широку спеціальність, студент, провчившись у магістратурі протягом 1,5-2 років, може спеціалізуватися на більш вузькій темі”, – зауважила перший заступник міністра.

Інна Совсун наголосила, що цього року вступники подають заяви тільки в електронній формі. Виняток становлять особи, які вступають за результатами вступних іспитів або за співбесідою. Документи в паперовому вигляді до вищого навчального закладу треба подавати лише після зарахування.

У 2016 році вступники можуть подати до 15 заяв. При цьому не встановлюється обмеження щодо кількості університетів, до яких подаються заяви вступників, натомість встановлюється обмеження  за кількістю спеціальностей – до п’яти. Також для кожної з них необхідно визначити пріоритетність. Подання заяв в електронній формі на освітні програми, на які не передбачається прийом за державні кошти, не обмежується.

Як повідомила перший заступник міністра, в цьому році вступники можуть подати сертифікат ЗНО тільки 2016 року. “Але через проведену роботу зі стандартизації тестів ми очікуємо, що надалі – з 2017 року – можна буде використовувати сертифікати впродовж кількох років”, – додала Інна Совсун. Вищі навчальні заклади самі встановлюватимуть кількість балів сертифіката ЗНО.

Особливістю вступної кампанії є те, що цьогоріч скасовані позаконкурсний вступ і цільовий прийом. Таким чином враховується конституційна норма щодо рівного доступу до вищої освіти на конкурсних засадах.

Водночас окремі категорії вступників можуть брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів. До однієї з таких категорій належать особи, які мають захворювання, що є перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Це діти, для яких Український центр оцінювання якості освіти не може створити технічні умови для складання тестів.  Наступна категорія – це учасники антитерористичної операції, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, демобілізувалися цього року і не встигли зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання. Ще одна категорія – це діти-сироти.

Перший заступник також нагадала, що учасники АТО та особи, які проживають на тимчасово окупованій і непідконтрольній українській владі територіях, зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО. Для них термін реєстрації для участі в додатковій сесії триватиме до 20 травня.

 

 

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета