01 липня 2022 року
22:13:34

Суспільство

На Тернопільщині в АТО служать всією родиною

15.03.2015 15:34

Дата:15.03.2015

На військовий полігон «Мала Любаша» в Рівне 11 березня поїхали збаражани Олексій Піпаш, його кум – Петро Нечай з села Ліски та чоловік його рідної сестри Ігор Мандзюк,  –  повідомляє «Народне слово».Чоловіків призвали у рамках другого етапу четвертої хвилі мобілізації, яка розпочалася 2 березня.

38-річний Ігор Мандзюк – депутат Збаразької міської ради, директор ринку «Оболоння», 42-річний Олексій Піпаш – водій екстреної медичної допомоги, 49-річний Петро Нечай понад два десятки років працював кабельником-спаювальником в Укртелекомі, потрапив під скорочення і, як безробітний, був зареєстрований у Збаразькому районному центрі зайнятості. За плечима чоловіки мають службу в армії, тож на полігоні в Рівному відновлюватимуть навики.

– Настрій оптимістичний, – каже Ігор Мандзюк, – сподіваємося, що буде мир в Україні, бо вже досить смертей. Але якщо ситуація загостриться на Сході країни готові боронити Вітчизну.

– Мій брат Олексій і чоловік Ігор не ховалися, отримавши повістки, – каже Наталія Мандзюк, яка прийшла провести рідних людей. – Я пишаюся ними. Україна має пишатися своїми захисниками. Вірю, що все буде добре. Хочу також подякувати волонтерам районного штабу національного спротиву, за те, що надали моїм рідним форму, взуття, засоби гігієни та інші необхідні військовим речі.

Сина і зятя прийшов провести Михайло Олексійович Піпаш. – Тривожно на серці, – каже чоловік, – але водночас я гордий з того, що хлопці не ховалися і готові захищати Україну. Хто як не молоді, здорові чоловіки мають це робити, тим більше вони служили в армії? Проте молитиму Бога, щоб в нашій державі нарешті запанував мир і спокій.

– Я дуже пишаюся татом, – крізь сльози, пригортаючись до батька, каже 11-річна Софійка Мандзюк, – хочу щоб він повернувся додому живим і з перемогою.

За словами військового комісара Збаразько-Лановецького ОРВК Сергія Манзюка, 11 березня у «Малу Любашу» в Рівне вирушило понад два десятки чоловіків з двох районів. Днями планується відправка чотирьох одиниць техніки – три зі Збаражчини – ГАЗ-66, ЗІЛ-131 та КАМаз і одна машина з Лановеччини. Близько 20 чоловіків з 1 березня уже тренуються у «Десні». Перший етап четвертої хвилі мобілізації військкомат виконав на 86 відсотків і офіцер сподівається, що показник виконання плану мобілізації під час другого етапу буде значно кращим. Разом з тим, сільські ради – Дзвинячанська, Залісецька, Капустинська, Кобильська, Старозбаразька, Черниховецька, Шимковецька не забезпечили за всі хвилі мобілізації відправки жодного військовозобов’язаного. Голови цих сільський рад притягнуті до адміністративної відповідальності. – Прикро, що одні сільські голови сприяють мобілізації, зокрема із громади Залужанської сільської ради пішли до війська 14 чоловіків, а інші жодного не відправили, – каже Сергій Манзюк. – Так не повинно бути.

Також військовий комісар наголосив, що не підлягають відстрочці чоловіки, які оформленні як опікуни за літніми людьми, а таких військовозобов’язаних в Збаразькому районі понад шістсот. 98 відсотків з них отримали повістки для проходження медичної комісії.

Також військовий комісар повідомив що розпочався весняний призов юнаків на стокову службу. – Медкомісію проходитимуть юнаки від 18 до 27 років, – каже Сергій Олексійович, – однак до відправки у військові частини підлягають юнаки від 20 років. Строковики не будуть задіяні в АТО. Тепер юнаки служитимуть 18 місяців, а ті, хто має вищу освіту – один рік.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета