05 грудня 2021 року
23:39:45

Суспільство

Мешканці Тернопільщини вимагають від влади забрати руки від Чортківського шкірвендиспансеру

12.05.2016 08:13

Залишити у спокої Чортківський шкірвендиспансер вимагають у влади мешканці Тернопільщини.

“Руки геть від Чортківського шкірвендиспансеру”. “Закриття медичних закладів – шлях в нікуди” – попереджають на транспорантах, з якими прийшли до стін облради, де вдібувається сесія. 

На сьогодні Чортківський шкірвендиспансер обслуговує три райони: Чортківський, Борщівський та Заліщицький. Загалом майже 200 тис. людей. Для надання допомоги в закладі розгорнуто стаціонар на 20 ліжок та п’ять ліжок денного стаціонару.

Нещодавно профільна комісія обласної ради прийняла рішення згорнути ліжка стаціонару. На думку головного лікаря Чортківського шкірвендиспансеру Тетяни Кузь, частина жителів, яких обслуговував заклад, втратили можливість отримувати тут допомогу. і це при тому, що хвороби шкіри в області займають четверте місце. 

“У жодному регіоні України нема практики, щоб у районному центрі працював диспансер, – пояснив “Номер один” директор департаменту охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук. –  На сьогодні він не виконує покладених на нього функцій. Департамент охорони здоров’я подав пропозицію створити на базі диспансеру відділення. Профільна комісія обласної ради прийняла рішення закрити ліжковий фонд. Ми запропонували ще одну модель: передати диспансер на баланс Чортківської ЦРЛ. Це було б логічно та практично. Заклад надавав би допомогу на тій територіальній одиниці, де знаходиться. Влада міста та головний лікар ЦРЛ відмовилися від закладу, аргументуючи відсутністю фінансування. Зрештою дерматологічних відділень немає і в інших районних лікарнях. Їх закрили через те, що вони втратили свою актуальність. Така група хворих отримує лікування або в хірургічному, або терапевтичному відділеннях. А при складних випадках – в обласному шкірвендиспансері. Останній справляється з потоком хворих, тому лікувальний процес не буде обтяжливим ні для медиків, ні для пацієнтів”

Загалом область уже має практику зміни статусу диспансеру. Аналогічна ситуація була у Кременці. Його теж спершу реорганізували у відділ, а з червня 2016 року він взагалі припиняє роботу. Це дає підстави прогнозувати, що така ж доля чекає і чортківський заклад. Саме про це говорить і головний лікар.

“Об’єднання – це перший крок до ліквідації, адже відділення легше закрити, ніж заклад, – переконна Тетяна Кузь.Загалом історія з реорганізацією полягає в тому, що заклад знаодиться у центрі міста. Має зручне розташування і великі площі. А найбільша цінність – земля. Ця тема обговорюється не перший рік. Думаю, якби заклад знаходився за містом, то таких питань не виникало б”.

“Неодноразово чув про те, що приміщення у Чорткові хочуть продати чи приватизувати. Хочу зазначити, що воно є власністю обласної ради і без згоди депутатів зробити це не можливо, – стверджує Василь Богайчук. –  Якби заклад закрили, департамент готував би пропозиції щодо використання приміщення для потреби галузі. Однак поки питання так не стоїть, ми не розглядали таких варіантів. З іншого боку, подальша доля будівлі – це компетенція структурних підрозділів обласної ради і ми не можемо втручатися у їхню роботу”.

Проте сама громадськість, схоже, словам чиновників уже не вріить. Долею диспансеру занепокоїні і члени координаційної ради національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківщини. Переконані: закриття закладу є не чим іншим, як рейденрським захопленням землі вцетрі міста. Через районну газету “Голос народу” активісти звернулись до депутатів облради з проханням зняти з порядку денного сесії питання щодо диспансеру, оскільки воно ще потребує доопрацювання, адже думкою громадськості чиновники не цікавились. 

Депутати почлуи їх. Питання знято з порядку денного нинішньої сесії. Долю диспансера поки що не вирішено. 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Недавні записи
Мета