16 серпня 2022 року
13:01:56

Суспільство

Мешканці Тернопільщини на полях можуть знайти смерть

17.04.2018 07:46

Із початком весняних польових робіт, на Тернопільщині почастішали випадки виявлення боєприпасів часів минулих воєн, неправильне поводження з якими може призвести до вкрай неприємних наслідків. 

 

Так,  16 квітня під час проведення господарських робіт мешканці Городища, що на Зборівщині, на власній присадибні ділянці натрапили на 76 мм артилерійський снаряд.  

Артилерійські снаряди того ж дня місцеві жителі виявили і на полях сіл Товстолуг Тернопільського району, Тростянця та Оліїв Зборівського, Скориків Підволочиського.

Загалом, з початку 2018 року на Тернопільщині зареєстровано 39 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів,  виявлено 114 ВНП,  фахівцями Управління ДСНС України у Тернопільській області успішно знешкоджено 109.

Завдяки громадянам, які вчасно повідомили про небезпечні знахідки, а також злагодженим та професійним діям особового складу групи піротехнічних робіт, жоден боєприпас не виконав свого прямого призначення: вбивства та руйнації.

В Управлінні зазначають, що не про всі випадки виявлення вибухонебезпечних предметів мешканці повідомляють. Іноді буває навпаки – дехто їх розглядає в ракурсі заробітку, колекційного експонату чи навіть забави, що надзвичайно небезпечно! Лихо також може трапитись внаслідок несанкціонованого пошуку, збору та нелегальної реалізації елементів боєприпасів, в якості металобрухту. Тому важливо, щоб усе населення, особливо діти, мали чітке уявлення про загрозу, яку становлять вибухонебезпечні предмети та чітко знали правила поведінки при їх виявленні.

Під час земляних робіт будьте пильними та обачними, адже вибухонебезпечні предмети можуть знаходитись всюди де проходили бойові дії: на полях та городах, у лісах та парках, у річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Особливо слідкуйте за дітьми, попередьте їх про небезпеку яку являє собою звичайний, на перший погляд, шматок застарілого металу.

Тому у разі виявлення вибухонебезпечного предмета, або предметів схожих на них необхідно:

припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету;

– у жодному разі не чіпати його і тим більше не намагатися розібрати;

– організувати огородження або охорону місця знахідки;

– вивести всіх сторонніх від місця знаходження боєприпасів;

– негайно повідомити в найближчий підрозділ пожежно-рятувальної служби ДСНС району, міста за номером 101, відділок міліції 102, органи місцевої виконавчої влади;

– не користуватись засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух). – побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на землю, навіть знаходячись на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе поранення осколками. – не розводити багаття поблизу знахідки;

– запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити застережливий знак. 

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки фахівці-піротехніки, підготовлені до виконання даних робіт. 

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета