03 жовтня 2022 року
12:34:27

Суспільство

Мешканець Тернопільщини закінчив життя у петлі

31.08.2016 09:30

Мешканець Старого Таража, що на Кременеччині, вчинив самогубство.

 

Прибизно 37-річний чоловік повішався у власній же господарській будівлі.

Що штовхнуло його на такий крок – наразі з’ясовується.

На жаль, звістки про суїциди все частіше надходять з різних районів Тернопільщини. Зрештою, їх кількість збільшилась на всій території України.

За підрахунками психологів і науковців, Україна посідає перше місце серед європейських держав за кількістю самогубств – на 100 тисяч осіб у нас припадає 22 самогубства. Такі дані наводить Державний комітет статистики.

Смерть від суїциду займає 3-е місце в Україні після природної смерті і смерті від зовнішніх причин. Найвищий рівень смертності в результаті суїцидів зафіксований в промислових регіонах Східної України – в середньому 33,6 на 100 тис. населення. Лідируючі області Донецька і Луганська.

Психологи і соціологи заявляють, що офіційна статистика самогубств значно відрізняється від реальних цифр у 2-4 рази. Адже статистика ґрунтується тільки на явних випадках. А є ще випадки суїциду які ніким не фіксуються. Таких випадків, а також невдалих спроб самогубства, в 7-10 разів більше.

Психологи пояснюють, що українці вже більше 2-ох років живуть в складній обстановці. Військові дії, інфляція, безробіття, мізерні пенсії, відсутність медичної допомоги, викликають у людей депресію і штовхають на самогубство. Покращень в країні і будь-яких змін немає. Люди перестали сподіватися на краще життя і намагаються хоч якось вижити. Але не всі можуть подолати самостійно труднощі. Рівень життя впав, навіть в порівнянні з важкими 90-ми, зазначає znaj.ua  Після розпаду СРСР рівень самогубств в більшості пострадянських країн став різко наростати.

У 1993 році республіки колишнього СРСР були лідерами у світовому рейтингу суїцидів. Україна належала до країн з високим рівнем суїцидів. З 2000 року по статистиці тенденція пішла до зниження, а ось останні 2-3 роки, кількість суїцидів зросла.

  • “Майже кожен день по телевізору можна побачити новина про суїцид. Чому людина зважується на такий крок важко сказати. У кожного своя причина. Якщо у людини все в житті стабільно, є улюблена робота, гідна зарплата або пенсія, людина розвивається, будує плани на подальше життя, займається будь-яким хобі або спортом, то в такої людини немає часу думати про самогубство. А коли людина затиснута в проблеми і не може впоратися з ним, то приходить до такого рішення своєї проблеми. Необхідно формувати установки на тверезий спосіб життя, починаючи з раннього дитинства. Поки не зміниться суспільна система і влада не повернеться до своїх соціальних функцій, до тих пір вирішити проблему не вдасться”, – лікар-психотерапевт Віктор Шевченко.

Доктор медичних наук Ірина Юр’єва пояснює, що за статистикою більше схильні до самогубства жінки.

  • “Жінки вибирають більш “гуманні”, на їх погляд, способи, ніж чоловіки. Наприклад, ковтають таблетки або ріжуть вени. Тому вони і виживають частіше. А ось чоловіки, вибирають інші методи, викидаються з вікон, вішаються, пускають собі кулю в скроню. Високий рівень суїциду в країні серйозна причина роздум і дій для суспільства і влади. А на жаль, проблема залишається тільки на рівні новин, влада робить вигляд, що нічого не відбувається. Високе зростання кількості самогубств пояснюється відсутністю у людей мотивації до життя. І не останню роль тут відіграють військові дії, які йдуть на території рідної країни”, – каже психіатр.
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета