22 травня 2022 року
13:34:04

Суспільство

“Заради цього варто жити!” – відома тернопільська письменниця

02.10.2016 11:06

У Тернопільській загальноосвітній школі №11 відбулася зустріч з письменниками  Олександрою Карою, Ярославою Підлужною, та Петром Гойдою.

 

“Такі теплі почуття на серці,  – ділиться враженнями Олександра Кара. – Ми зустрічалися у класі , який став завдяки старанням учнів, ошатною світлицею.Учні  навчальні парти склали так, наче це величезна і гостинна зала. Всі столи були  вкриті вишитими обрусами, діти одягнуті у вишиваночки і так приємно  від цього на душі. 

Ми бачили перед собою не лише наше сьогоднішнє покоління, а  – майбутнє нашої країни. Їх цікавило все:історія рідного краю,новітня історія України, стосунки  з учителями, батьками. Ми розмовляли про те, як  виховується патріотизм, про те, що Україна починається з кожного з нас. Чим вони можуть доложитися до розвою своєї країни? Найперше, треба працювати над собою, над здобуттям хороших знань,  вивченням мов, навчитися п оважати самого себе і тих що поряд, та ще багато тем ми зачепили. Кожен із письменників, ознайомив дітей з свою поезією, діти слухали зачаровано, а нам було дуже приємно, що наша зустріч вдалася. Особливе місце зайняла фотосесія

Світлини лишили на пам`ять про зустріч. А нас школярі запросили у  справжню Світлицю, де зібрано багато старовинних експонатівю Обстановка, інтер`єр,  дух  етнохати мені дуже нагадали ту домівку, в якій  я зростала. І так приємно стало, наче я повернулася в своє далеке дитинство. Тут тобі і старовинний довгий стіл, і канапа, речі побуту, кошики, колиска, а головне для хати –  піч. Це таке щастя! Піч, то є святиня господи, годувала  і гріла нас, як рідна мати. Так хотілося до всього доторкнутися, аж серце защеміло. Так хороше і мило, не хотілося  виходити звідтіля. Там зберігаються стародавні речі двохсотлітньої давності. Яке щастя доторкнутися до  надбання поколінь,  долі і праці  пращурів.

Не знаю, як діти, а ми залишилися щасливі . І дуже приємно було, коли ми ішли уже додому, шкільним довгим коридором і на зустріч нам ішла велика група хлопчиків, які поспішали на наступний урок, зупинилися і просто вигукнули: “Дякуємо вам, що ви до нас прийшли!”. Заради цього, варто жити!”

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета