02 липня 2022 року
10:52:24

Суспільство

Призи за пам’ять родоводу давали тернополянам

13.06.2015 10:48

13.06.2015

Людина не приходить у світ нізвідки. Вона завжди є частинкою великого свого роду, який сягає корінням у глибину віків.

З  1 січня по 9 травня 2015 року в усіх спеціалізованих бібліотеках для дітей України проходив І етап Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду».

Організаторами Конкурсу виступили Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, НБУ для дітей, Міністерство культури України. Проведення Конкурсу відбувається за підтримки Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО, Української спілки ветеранів Афганістану, Національного видавництва дитячої літератури «Веселка».

Конкурс організований з метою формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про ветеранів Другої світової війни, збереження та усвідомлення знань про історію свого роду, своїх предків, виховання на цій основі поваги до старших поколінь та їхнього вкладу у відстоювання незалежності України.

Конкурс проводиться у два тури: перший – з 1 січня по 9 травня на обласному рівні; другий – з 10 травня по 14 жовтня в місті Києві.

Учасників конкурсу поділено на дві вікові категорії: читачі-діти 6 – 11 років та читачі-діти 12 – 16 років, які мають нагоду проявити себе у двох номінаціях: «Сімейна книга пам’яті» і «Відео книга».

11 червня 2015 року в Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбулось урочисте нагородження переможців І обласного етапу Всеукраїнського сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду».

На Тернопільщині до участі у конкурсі долучилися 17 родин з різних куточків нашої області, зокрема з Заліщицького, Кременецького, Монастириського, Підволочиського, Теребовлянського, Тернопільського та Шумського районів.

Учасники конкурсу, читачі районних, міських бібліотек для дітей та сільських бібліотек-філій області, разом із родинами створювали Книги пам’яті свого роду. У своїх роботах діти розповідали про представників родини, що брали участь у Другій світовій війні: на фронті, в тилу, в партизанських загонах, в підпіллі, були вивезені до Німеччини. Це складні, зворушливі та майже неймовірні моменти із життя простих людей тієї страшної епохи.

Обласне журі підвело підсуки І туру і визначило переможців, роботи яких направлено до Національної бібліотеки України для дітей для участі у ІІ Всеукраїнському етапі Конкурсу, зокрема:

Номінація «Сімейні книги пам’яті»

(вікова категорія 6 – 11 років)

1 місце – Людвіковська Анастасія, м. Теребовля Теребовлянського р-ну;

2 місце – Тичинський Олег, с. Курники Тернопільського р-ну;

3 місце – Котович Денис, м. Почаїв Кременецького р-ну.

(вікова категорія 12–16 років)

1 місце – Капіца Богдана, с. Сураж Шумського р-ну;

2 місце – Романюк Діана, с. Городниця Підволочиського р-ну;

3 місце – Федьків Віталій, с. Блищанець Заліщицького р-ну.

Номінація «Відео книги»

(вікова категорія 6–11 років)

1 місце – Злонкевич Юстина, смт. В. Бірки Тернопільського р-ну.

(вікова категорія 12–16 років)

1 місце – Ніколайчук Максим, с. Рохманів Шумського р-ну.

Із привітанням для учасників виступила голова журі – письменниця, журналістка, фотохудожниця, член Національних спілок письменників та журналістів України Валентина Миколаївна Семеняк-Штангей.

Про актуальність та важливість такого конкурсу, творчий підхід в оформленні робіт та проведену значну пошукову роботу усіма учасниками наголосила директор Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Надія Семенівна Новіцька.

Далі усі присутні переможці представили свої роботи, а їх розповіді супроводжувалися переглядом слайдів з копіями фотографій, листівок, особистих записок, архівних документів, нагород, малюнків, долучених конкурсантами до своїх творів.

Під оплески присутніх, Валентина Семеняк-Штангей та Надія Новіцька вручили переможцям Грамоти та пам’ятні подарунки.

«Подяки» від Тернопільської обласної бібліотеки для дітей отримали також бібліотекарі районних, міських та сільських бібліотек, які зацікавили не тільки дітей, а й цілі родини до створення сімейних «Книг пам’яті свого роду».

На завершення свята переможці конкурсу, їх батьки та бібліотекарі з різних районів області мали нагоду ближче познайомитись та поділитись враженнями за чашкою запашного чаю та солодощами, а найсміливіші грали в активні ігри за допомогою мультимедійного пристрою Kinect Xbox 360.

Щиро вітаємо усіх учасників Конкурсу і бажаємо їм продовжувати примножувати зберігати і пам’ять про історію свого роду, любити і шанувати свій рідний край.

 

Надія Чайківська,

заступник директора з наукової роботи

Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета