15 серпня 2022 року
00:28:02

Суспільство

Волонтер Корпусу Миру допомагатиме громадам Тернопільщини

15.02.2017 09:47

Громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» планує у 2017-му році запросити волонтера із Сполучених Штатів Америки до нашого міста. А все задля того, щоб особа, яка завітає до нашого краю, допомагала громадам Тернопільської області досягти економічної та соціальної стабільності.

Практику з обміну досвідом поступово впроваджують і у нас, в Україні, але перед тим, як запрошувати волонтера представникам «Освітньо-аналітичного центру розвитку громад» потрібно буде відшукати декілька родин, які були б готові прийняти у себе американця чи американку на деякий час.

“В Америці та країнах Європи приймати у себе волонтера є досить популярною справою. Люди знайомляться з культурою інших країн, “підтягують” знання мови. – каже Максим, керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад». – Для України це ще нова практика, хоча громадські організації, такі як AISEC допомагають просувати цю ідею.”

Тепер українські сім’ї можуть прийняти у себе волонтера з Америки.

“Загалом іноземець перебуватиме в Тернополі 2 роки, але за умовою програми перші півроку має прожити у місцевій сім’ї, – розповідає він, – що дозволить інтегруватись та краще пізнати культуру та побут.”

Щодо допомоги волонтерів у покращенні економічної та соціальної стабільності Максим пояснює:
“Волонтери – це іноземні фахівці, яких підбирають спеціально згідно потреб кожної організації. Наша організація працює зараз з об’єднаними громадами, проводимо для них навчання та допомагаємо у написанні планів стратегічного розвитку. Ми сподіваємось, що іноземний фахівець допоможе громадам залучати додаткові ресурси міжнародних фондів, оскільки спілкуватиметься з ними на одній мові. Окрім того, експерт сприятиме стратегічному підходу до вирішення існуючих проблем.”
 “Тернопіль, на жаль, “пасе задніх” за кількістю запрошених волонтерів Корпусу Миру. Саме Децентралізація є однією з трьох пріоритетних напрямків, за якими працюють волонтери в Україні. У 2015-му я сам вивчав роботу муніципалітетів у США і повірте, нам є чого у них повчитись. І буде просто безглуздо марнувати таку нагоду, особливо сьогодні, коли реформа децентралізації в Україні у самому розпалі”, – додає Максим Черкашин.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета