24 січня 2022 року
10:16:10

Суспільство

Вступна кампанія: на Тернопільщині конкурс на декотрі спеціальності — 31-39 осіб на місце

21.07.2016 10:24

Вступна кампанія в Україні сягнула екватора.

 

Станом на 8 год ранку 20 липня подано 1 млн 350тис заяв на вступ до вищих навчальних закладів. При цьому документи вже встигли подати 435,6тис абітурієнтів. 

Про це під час прес-конференції на тему “Вступна кампанія 2016: екватор” сповістила перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун.

  • “Наразі для вступу на бакалаврат вже встигли подати свої заяви 171 тис 179 абітурієнтів: 762тис  заяв подано в електронному вигляді та 108 тис — в  паперовому. Таким чином, якщо порівнювати з кількістю осіб, що подолали поріг “склав/не склав” за ЗНО з української мови, що обов’язкове для вступу на бакалаврат за усіма спеціальностями, можна говорити, що документи на вступ лишилось подати тільки третині від орієнтовної кількості вступників цього року”, – зазначила. 

Також пані Інна назвала ТОП-10 вишів, що станом на 20 липня є лідерами за кількістю поданих заяв від абітурієнтів. Пальму першості, традиційно, тримають: КНУ ім. Шевченка , ЛНУ ім. Франка, НУ “Львівська політехніка” , НТУУ “Київський політехнічний інститут” , КНТЕУ, НАУ, ДНУ ім. Олеся Гончара , ЧНУ ім. Юрія Федьковича, ХНУ ім. В.Н. Каразіна  та ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”. На жаль, до десятки не увійшов жоден із тернопільських вишів. Про те, як кажуть, — ще не вечір. 

І хоч прийом документів у осіб, які для вступу на навчання повинні проходити творчі конкурси у ВНЗ, завершився вчора, 20 липня, о 18 год, прийом документів у осіб, які повинні складати вступні іспити або проходити співбесіду, триватиме до 18 год 27 липня. 

При подачі заяв на вступ до вишів, за словами Ірини Совсун, абітурієнти найчастіше обирали спеціальності філологія, право, менеджмент, комп’ютерні науки, психологія та економіка.

Не стала винятком й Тернопільщина. Вчорашні випускники бачать себе в майбутньому або програмістами, або перекладачами, або …богами туристичного бізнесу.

Так, згідно з даними інформаційної системи “Конкурс” , у Тернопільському національному технічному університеті ім. Івана Пулюя найбільшою популярністю користуються спеціальності “Бакалавр, Комп’ютерні науки та інформаційні технології” (станом на 21 липня вже подано 421 заява), “Бакалавр, Комп’ютерні науки та інформаційні технології” (413), “Бакалавр, Комп’ютерна інженерія” (372). Коли врахувати, що максимальна кількість бюджетних місць, до прикладу, на спеціальність “Бакалавр, Комп’ютерні науки та інформаційні технології” – 35, то конкурс  уже зараз – 12 осіб на місце.  

У Тернопільському національному економічному університеті  найбільшою популярність користуються спеціальності “Бакалавр, Право”  (681 заява), “Бакалавр, Менеджмент” (369) , “Бакалавр, Туризм” (325), “Бакалавр, Комп’ютерні науки та інформаційні технології” (326). Найбільший конкурс на спеціальність “Бакалавр, Право”  – 31 особа на місце (усього бюджетних місць 22)

У Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка  найпопулярнішими є спеціальності “Бакалавр, Філологія” факультету іноземних мов (839 заяв, конкурс — 33 особи на місце), “Бакалавр, Психологія” (537), “Бакалавр, Середня освіта”  факультету історичного (454),  “Бакалавр, Туризм” (391) . До речі, конкурс на бюджетне місце саме за спеціальністю “Бакалавр, Туризм” –  39 осіб (усього бюджетних місць 10). 

Що ж до Державного вищого навчального закладу “Тернопiльський державний медичний університет iменi I.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров`я України” , то найбльшою популярністю користуються спеціальності “Бакалавр, Медсестринство” (159 заяв) та “Бакалавр, Фізична реабілітація” (113 заяв). Державне замовлення є тільки на “Медсестринство “ і конкурс уже — 31 особа на місце (бюджетних усього 5 місць). Що ж до решти спеціальнсотостей. то держамовлення на них  не передбачено. Проте, до прикладу, на ту ж таки “Фізичну реабілітацію” ліцензійний обсяг становить усього 30 місць.

І якщо в решти вишах набір на “Магістра” та “Спеціаліста” доволі кволий, то у ТДМУ навпаки — активний. До прикладу, на спеціальність “Магістр на основі повної загальної середньої освіти, Стоматологія” тут вже подано 1014 заяв. Конкурс уже – 253 особи на місце (бюджетних місць усього 4). А що буде далі?

Нагадаємо, що на Тернопільщині окрім чотирьох університетів, триває вступна кампанія до трьох інститутів: ПВНЗ “Бучацький інститут менеджменту і аудиту”, ПВНЗ “Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій”, ПВНЗ “Тернопільський комерційний інститут”,  Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка, а також 14 відокремлених підрозділи ВНЗ, 15 коледжів та 3 училища.

Тож, успіху, абітурієнти, а ще зосередженості у вибору майбутньої професії!

Н. Гонта.

 

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета