Суспільство

Більшості тернополян ці поради нині і завтра пригодяться!
31.12.2015
Ось-ось тернопояни візьмуться поводжати старий рік та зустрічати новий. Шампанське та решту алкогольних напоїв поллються рікою. Проте, нинішній кайф завтра може обернутись головним болем. Як уникнути цього?
Дієвий і перевірений спосіб – перед затіллям випити кілька пігулок “сорбексу” чи активованого вугілля. П’яніти будете повільніше, зате вранці голова болітиме набагато менше.
Друга порада – не змішуйте і не запивайте алкоголь.
Третя – не питйе натщесерце, інакше алкоголь вразить мозок практично миттєво.
І звичайно, закушуйте, слід щоб зменшити всмоктування спиртного. Правильна закуска допомагає нейтралізувати до 90% алкоголю.
Пам’ятайте, що найбільш важким похмілля буває після вживання витриманих напоїв: віскі, бренді, коньяку, а також шампанського та інших шипучих вин. Червоне вино теж може викликати сильний головний біль – це залежить від процесу обробки виноградної основи, яка використовується для виробництва таких вин. Найменше ймовірність похмілля після вживання чистої горілки або джина з тоніком, а також білого вина.
Як боротися з похміллям?
Переробити алкоголь допоможе фруктовий сік: яблучний, апельсиновий, гранатовий, а також кілька чайних ложок меду.
Не поспішайте вранці ковтати аспірин чи щось сильніше, спробуйте розжувати шматочок вербової кори – вона діє прекрасно. Кору можна вільно купити в аптеці, і ніякої шкоди здоров’ю при цьому не наносити.
Справитися з похміллям допоможуть й інші народні засоби. Наприклад, випии квасу чи розсолу. Ці засоби допомагають відновити водно-сольовий баланс в організмі, порушений алкогольними токсинами.
Вивести токсини допомагають ромашковий і зелений чай, молоко з медом, кисляк.
Якщо сильно болить голова, то можна заварити чай з розторопші плямистої, кульбаби, розмарину, м’яти перцевої. М’яту перцеву краще приготувати у вигляді настою, заливши на 30 хвилин 0,5 л окропу столову ложку трави. При сильному болі і погане самопочуття потрібно приймати по півсклянки настою через кожні 30 хвилин.
Можна випити також солодкий чай з медом і лимоном, неміцну кава, гарячий курячий бульйон – тільки не з кубиків. Так ви почнете відновлювати роботу шлунку і кишківника та покращите кровообіг.
Можна й поїсти, якщо звичайно, ви зможете це зробити – фрукти або овочевий салат. Кисломолочні продукти (кефір і ряжанка) теж допоможуть поліпшити самопочуття.
Рецептів багато, проте чимало українців переконані: кращй засіб від похмілля – прична похмілля, тому вживають пиво чи щось сильніше. Проте, коли чинити так, можна святкувати новоріччя добрий місяць.