06 липня 2022 року
21:32:51

Суспільство

Сучасні мультфільми можуть спровокувати психічні розлади у дітей?

28.06.2015 12:25

28.06.2015

Тернополяни б’ють на сполох: сучасні мультфільми викривляють уяву дітей про навколмшній світ. 

“Вирішила подивитись уважно як мама мультфільм ‪”Маша і Ведмідь”, – пише на своїй сторвнці в соцмережах тернополянка Ольга Гордієнко. – До Вашої уваги моя оцінка як здорової, мислячої, дорослої людини.

1. Чому Маша ще в титрах осідлала ведмедя! (в наморднику:))

2. Чому Маша живе в лісі? Де тато, мама?

3. Придивіться до пропорцій тіла Маші, чи відповідають вони справжньому вигляду людей? (голова – величезна, тіло – мале, розмір ноги – мінімум 44)

4. Чи насправді тварини готують страви?

5. Чи може людина стільки з’їсти, скільки їсть Маша?

6. ПОДОБАЮТЬСЯ ПІСЕНЬКИ!!!!

7. Чи бувають у тварин фантазії та мрії?…

Я не хочу, щоб таке дивилась моя дитина.

На 8 хв. перегляду мій терпець тріснув, на скільки вистачить ВАС?”

Сучасні мультфільми дійсно викликають багато запитань. Особлио у психологів. Вона навтіь переконані, що декотрі з них можуть назавжди скалічити психіку дитини.

До прикладу, впевнена психолог-консультант Ольга Сташук, “Маша і Ведмінь” виховує з малюків садистів.

Класичний приклад садомазохізму, де є жертва (Ведмідь) та маленький садист (Маша), – зазначає психолог газеті “Сегодня” .  –Ідентифікуючи себе з Машою, дитина відчуває задоволення, тріумф, від того, що внутрішньо  “бере гору”  над дорослим. Таким чином вона вихлюпує всі емоції, що накопичились, назовні. Маша є таким собі “транслятором” дитячого саботажу, при чому зовсім спонтанним. Усією своєю поведінкою вона запитує: “Щоб ще такого зробити, аби мене зупинили?”. Позитивний, природній, але загалом цілком деструктивний малюк.

Побути в ролі Маші мріє кожен з нас, і в цьому успіх цього мультсеріалу. У ролі Ведмедя – цілковитої жертви – найчастіше виступають бабусі-дідусі, котрі все дозволяють і все прощають своїм онукам. Після гостювання у бабусів-дідусів батьки кілька днів як Ведмідь, хапаються за голови і не знають, що робити зі своїм чадом. Будь-яка спонтанність межує з правилам, які дитина повинна прийняти. Ці правила – наша ціна за життя в соціумі”.

Негативно психолог відгукується і про решта не менш популярних нині сучасних мультфільмів. Так, “Смішарики”, на її думку, виховують негативне ставлення до дівчаток, “Лунтик” –  поведінку  жертви, “Губка Бо” – відучує мислити, сприяє отупінню, , “Спайдермен” – викликає тривожність.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета