07 липня 2022 року
01:40:16

Суспільство

Чимало мешканців Тернопільщини обрало смерть. Чому?

02.12.2015 11:31

02.12.2015

На Тернопільщині ледь не щодня самогубство чи спроба самогубства. Тільки за останні кілька днів в області – два суїциди та 4 спроби суїциду.

Так, 26 листопада вранці у власному домогосподарстві повішалась 59-річна мешканка села Швейків Монастириського району.

Того ж дня ввчері до першої Тернопілсьької міської лікарні з діагнозом “Суїцидальна спроба, різані рани середньої третини лівого передпліччя, алкогольне сп’яніння” було шпиталізовано 32-літню тернополянку, а до Тернопільської психоневрологічної лікарні з діагнозом “Спроба суїциду, медикаментозне отруєння” – 27-літню тернополянку.

Через два дні, 28 листопада, кілька хвилин по опівночі до  Лановецької ЦРКЛ з діагнозом “Гостре медикаментозне отруєння. Спроба суїциду” потрапила 19-річна жителька села  Загірці. А вже 29 листопада у власному помешканні наклав на себе руки 51-літній тернополянин.

Що коїться з мешканцями краю й України загалом TopNews вирішив поцікавитись у завідуючої шостим психіатричним відділенням Тернопільської обласної комунальної клінічної психо-неврологічної лікарні Ольги Янковської.

Медик констатує, що з кожним роком зростає кліькість пацієнтів відділення.

Якщо ще кілька років тому із 60 ліжок у нас багато пустували, то нині всі зайняті , – заважує. –  Молодшає також вік пацієнтів. Якщо раніше до нас здебільшого потрапляли пенсіонери, то нині багато молоді. Діагнози різні: від аномалій розвитку, епілепсії до гострих психічних та ендогенних захворювань”.

Причина, впевнена, не тільки в людях, а й політичній, економічній, екологічній ситуації в Україні.

“Війна, низькі зарплати та високі ціни, постійне відчуття себе білкою в колесі, якій не можна зупинятись, бо треба і дітей забезпечити, і комунпослуги оплатити, і батькам-пенсіонерам допомогти. Про таке, як відпочинок, багато хто з українців давно забув, – зазначає медик. –  Постійна напруга, песимізм, загнаність у глухий кут, внутрішня паніка та страх провокують стрес. Через відсутність позитиву він не минає, а навпаки,  накладається на їнший стрес і нервова система врешті-решт не витримує, людина, втомившись від постінйої боротьби, обирає просто піти з життя”.

Ольга Миронівна констатує, що попри високу емоційнісність жінок, більше самогубців саме серед чоловіків. Зауважує, що весною та восени кількість суїцидів зростає, бо сама депресивна погода провокує їх. Наголошує медик і на тому, що нині спроби суїциду почастішали серед молоді та людей середнього віку, чого не спостерігалось раніше.

Ми чомусь розучились бачити позитив, насолоджуватись життям, вірити в те, що завтра буде новий, інший, кращий день. Кожен закрився у себе в хаті та відмежувався від усього світу. Люди перестали спілкуватись між собою, втратили здатніть боротись з проблемами, тому часто опускають руки. У них знизився імунітет до різного роду стресів, тому найменший клопіт приймають за щось глобальне й замість розв’язувати проблему, здаютьсь та вирішують просто піти з життя, – каже. – До прикладу, днями до нас потрапила дівчина, котра через сварку з батьками спершу напилась медикаментів, а потім порізала собі вени. Вона вирішила, що жити далі нема змісту”.

“Як змінити ситуацію?” – цікавлюсь.

Навчитись навіть у калабані бачити зорі, – усміхається. – Частіше ходити на каву з друзями та виливати їм свою душу, замйатись спортом чи знайти собі якесь хобі, а головне запам’ятати, що безвихідних ситуацій не існує. Все, що трапляється – тілкьи на краще. Бог ніколи не дає хрест, який людині не під силу нести. Тому все буде добре”.

ВІкторія Отаманчук.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета