18 жовтня 2021 року
08:05:08

Суспільство

На Тернопільщині відбувається реформа, з якої скористають прості люди

25.03.2016 12:25

У 2016 році в Україні буде реформовано територіальні органи Міністерства юстиції. На базі ліквідованих районних управлінь юстиції мають запрацювати бюро правової допомоги.

 

Така реформа забезпечить доступ населення до правової допомоги та он-лайн послуг Міністерства юстиції. Про неї та інші реформи Мінюсту йшлося під час засідання Тернопільського прес-клубу .Захід організовано громадською організацією Український освітній центр реформ у співпраці із Міністерством юстиції України в рамках інформаційної кампанії “Електронне урядування спрощує спілкування”, яка здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту “Справедливе правосуддя”.

Отримати допомогу адвоката можуть навіть ті, кому фінансове становище не дозволяє оплатити послуги юриста. Адже в Україні розпочали роботу центри надання безоплатної правової допомоги, де можна скористатися послугами юриста у кримінальних, адміністративних та цивільних справах.

“На Тернопільщині з цією системою співпрацює 80 спеціально підібраних адвокатів у регіональному та трьох місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги, – розповідає начальник управління юстиції в Тернопільській області Едуард Кольцов.–  За півріччя лише тернопільський місцевий центр звернулися 274 особи.  З них 202 отримали роз’яснення  та консультації, а 72-м були призначені адвокати. За час роботи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги понад 4 тисячі мешканців скористалися послугами адвокатів безкоштовно”.

Скористатися послугами центрів можуть пенсіонери, інваліди, люди з доходом менше прожиткового мінімуму, учасники АТО та ветерани війни, сім’ї загиблих воїнів, діти-сироти та їхні опікуни, громадяни з особливими заслугами перед Батьківщиною, жертви нацистських переслідувань, реабілітовані, внутрішньо переміщені особи та інші.

“Один  з напрямків реформування – це впровадження системи он-лайн послуг, завдяки якій тернополяни можуть отримати через інтернет, зокрема, довідки та витяги з реєстрів нерухомості, про банкрутство підприємств та реєстрацію бізнесу. Цікаво, що десять молодих пар  у Тернополі навіть одружилися за допомогою електронного сервісу, а свідоцтва про народження дитини у пологових будинках таким чином уже отримали  177  батьків. «Ця послуга уже діє в усіх пологових будинках області, а не лише у Тернополі”, – наголосив Едуард Кольцов. Він також зазначив, що реформування органів юстиції в області йде за планом, і рівень готовності становить 80%.

Бюро правової допомоги на Тернопільщині, як і у всій Україні, запрацюють вже з 1 липня цього року. За словами заступника директора регіонального Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світлани Бандури, на Тернопільщині  Бюро правової допомоги будуть  створені у всіх районних центрах, як відокремлені структурні підрозділи вже існуючих місцевих центрів – Тернопільського, Чортківського та Кременецького.

Як зазначила директор Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Гамбаль, утворення Бюро правової допомоги посилить правову спроможність громад, оскільки жителі навіть невеликих містечок і сіл зможуть отримати правові роз’яснення та консультації. Як показала практика, більшість людей, які звертались до місцевих центрів, потребували надання саме первинної правової допомоги. Так, у 2015 році Чортківський місцевий центр надав консультації та роз’яснення 234 особам із 340, що звернулись до центру, а цього року – вже 245 із 322.

Присутня на прес-конференції президент Українського освітнього центру реформ Ірина Мовчан  підкреслила, що окрема увага  приділятиметься доступу до отримання он-лайн послуг громадянами, які не мають чи мають обмежений доступ до Інтернету. Для цього в партнерстві з програмою “Бібліоміст” заплановано проведення вебінарів-інструктажів для працівників публічних бібліотек в усій Україні.

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031