24 червня 2021 року
18:51:58

Суспільство

Тернопільські “швидкі” стануть швидшими

16.06.2016 13:53

У Тернополі до кінця 2016 ркоу запрацює оперативно-диспетчерська служба, працівники якої зможуть моніторити кожну карету “Швидкої”.

Директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Джус розповів, на які зміни очікує очолюване ним відомство найближчим часом.

Він зазначив, що на цей рік, згідно із заявою в. о. Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського, серед пріоритетів у сфері медичної реформи — створення оперативно-диспетчерської служби. На це завдання, завдяки співпраці обласної державної адміністрації та обласної ради, вже виділено понад 7,5 млн. грн. Спеціалісти сподіваються, що у Тернополі оперативно-диспетчерська служба запрацює до кінця 2016 р. Для її функціонування буде вивільнено другий поверх приміщення Центру.

Диспетчерські облаштують спеціальним обладнанням, завдяки якому працівники зможуть моніторити кожну машину. Заплановані новації полягатимуть і у збільшенні кількості диспетчерів — із трьох до восьми. Вони контролюватимуть і передаватимуть виклики у райони, пише “Вільне життя”.

Михайло Джус зазначає, що завдяки таким змінам зміцниться співпраця з глибинкою, покращиться доїзд машин швидкої та якість медичних послуг. Зокрема, якщо тепер допомоги лікарів потребують жителі села із Підволочиського району, яке знаходиться недалеко від Збаража, до них все одно спішать підволочиські спеціалісти. Та уже незабаром ситуація буде іншою — диспетчери матимуть змогу координувати роботу бригад, а відповідно — економити час заради порятунку людини. У перспективі у Центрі мають намір створити архів бази даних пацієнтів. Таким чином, відшукавши певне прізвище й історію хвороби, лікарі зможуть подбати про необхідні приготування ще до прибуття за вказаною адресою.

Через перепланування частини Центру під диспетчерські, кілька медичних бригад базуватимуться у передмісті та різних мікрорайонах Тернополя. Зокрема, такий пункт запрацює у Великій Березовиці, ще дві підстанції — на житлових масивах Дружба та Сонячний. Цього року також відбудеться відкриття пункту швидкої допомоги в Струсові на Теребовлянщині, це ж питання обговорюють у Бучацькому та Збаразькому районах.

На фото: диспетчери Центру Ольга Копит і Галина Топоровська; їхня колега Людмила Тараненко.

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930