27 січня 2022 року
07:51:53

Суспільство

У тернопільських першачків буде легша програма, а батькам заборонили купувати підручники

29.07.2016 09:57

Ми вирішили звернутися до начальника управління освіти Тернопільської ОДА Ольги Зіновіївни Хоми, щоб чиновниця дала конкретні відповіді на питання, які найбільше хвилюють батьків.

 – Чи правда, що діти вчитимуться до 1 липня?

– Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, кажучи про навчання до 1 липня, мала на увазі і час відведений на складання іспитів. Останній дзвоник у нас, як і завше, продзвенить наприкінці травня. А впродовж червня-липня випускники готуватимуться до іспитів і складатимуть їх. Учні відвідуватимуть пришкільні табори. Не потрібно бити на сполох і вигадувати казна що, адже нічого не змінилося.

– Чи справді буде спрощення програми для молодших класів?

– Так. І всі освітяни погоджуються, що це необхідно зробити. На сайті Міносвіти триває обговорення цього питання. Кожен бажаючий – чи учитель, чи громадський активіст, чи батьки можуть залишити відгуки, поради, рекомендації. Триватиме це обговорення до 1 серпня. Далі в Міністерстві освіти усе врахують і деякі зміни запровадять вже цього року.

Шкільна програма для перших класів є дуже важкою. Надто для дітей, які прийшли в перший клас із базовими знаннями. Тож в Міносвіти вирішили шкільну програму наблизити до тієї, яка була раніше, ще до нововведень. А ще зменшать обсяг теорії, натомість збільшать кількість практичних завдань тощо.

– Чи змінюватимуть програму для старших класів?

– Ні. Щодо складності програми для учнів 5-9 класів немає скарг. Діти гарно все засвоюють. Тому наразі все залишається, як і було».

– Чи правда, що вчителям заборонили займатися репетиторством?

– Учитель, який займається репетиторством, повинен зареєструватися як приватний підприємець і сплачувати податки. Тільки у цьому випадку репетиторство є легальним. Звісно, я розумію, що нині кожна людина шукає можливість додаткового підробітку, але, погодьтеся, все має відбуватися законно».

– Чи купуватимуть батьки підручники? Якщо так, то з яких предметів?

– До нас уже зверталися батьки однієї із шкіл області. Мовляв, класний керівник оголосила про збір коштів на підручники. Тож хочу наголосити, що батьки не мають купувати підручники! Шкільний заклад повинен повністю забезпечити учня потрібними книгами. Ні про який збір коштів не може бути й мови.

Майже 100% шкіл в області уклали договори з видавництвами. 50% вартості підручників оплачують з обласного бюджету, решту – з місцевого. Ми про це попереджували заздалегідь. Тож чиновники на місцях мали достатньо часу, щоб вивчити це питання і виділити тій чи іншій школі кошти.

Батьки, якщо вас змушують чи купувати, чи здавати гроші на шкільні підручники, звертайтеся зі скаргою в місцеві органи самоврядування.

Чимало суперечок виникає серед батьків щодо збору коштів на ремонт школи, заміну вікон і т.д. Одні батьки йдуть на цей крок, мовляв, це ж для наших дітей. Інші дивуються, чому вони за власний кошт повинні вирішувати господарські проблеми того чи іншого навчального закладу. І я з ними погоджуюсь. Директору дуже просто підтримувати школу в належному стані, коли батьки здали кошти, а ще й власними силами зробили ремонт. А самому постаратися? Нині існує чимало як державних, так і закордонних грантів. Потрібно поцікавитися, надіслати заявку, зробити усе, щоб виграти грант. В області є чимало прикладів того, як завдяки грантам у школах робили ремонти, встановлювали нові комп’ютерні  класи тощо. Треба розвиватися!»

Зоряна ДЕРКАЧ, газета  “Свобода”

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета