29 травня 2022 року
12:08:43

Суспільство

У Тернополі відкрито відділення Міжнародної Академії Літератури і Журналістики (відео, фото)

15.12.2015 19:05

15.12.2015

Відділення Міжнародної Академії Літератури і Журналістики (МАЛІЖ) відтепер діє і в Тернополі. Урочиста академія з нагоди відкриття міського відділення МАЛІЖу у навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів економічний ліцей №9 імені Іванни Блажкевич” відбулась 15 грудня.

Завітали на неї заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, ректор МАЛІЖу, письменник, журналіст Василь Тарчинець, голова ГО МАЛІЖ Бучацького району Лілія Пендзей, поетеса, член Національної спілки письменників України Ліліана Косанівська, директор Тернопільського обласного відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО Віталій Семенюк, духовенство, громадські активісти, батьки учнів школи.

Відкрилась урочиста академія молитвою. “Сьогодні розпочинається праця зі словом, праця з мисленням, праця з формуванням свідомості, – зазначив о. Андрій.Ми маємо особливо просити Бога, щоб Він просвічував нас і дарував нам духа мудрості. Бо школа, академія – дають добру освіту, але мудрість і те, щоби втілювати отриманні знання правильно в життя, дає тільки Господь Бог”.

Відтак учні виконали гімн школи-ліцею.

{youtube}e8Zffd5fMmk{/youtube}

Щойно затихли останні акорди, як естафету мистецтва підхопили юні таланти. Такі, до прикладу, як Світлана Кравчук, поезія якої приємно вразила ректора МАЛІЖу, та Дмитро Квасовський, котрий за літо самотужки відтворив старовинну карту.

{youtube}D2aiYBMiirI{/youtube}

Саме таких ось митців – поетів, художників, композиторів, фтографів, журналістів – і об’єднала МАЛІЖ. Адже мета Акдемії –  надати можливість кожній обадрованій  дитині розкрити свій талант.

Те, що вибір “маліжан” зупинився саме на навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів економічний ліцей №9 імені Іванни Блажкевич”, заступник міського голови Леонід Бицюра не вважає випадковим. Адже цей навчальний заклад поєднав у собі й економічну складову, і творчу, тому має всі передумови для того, щоб стати, як мінімум, найуспішнішим у Тернопільській області.

Ми розуміємо, що сучасна освіта – це не просто нагромадження певних знань, певної інфорфмації у наших дітях. , – зауважив Леонід Олексійович.Діти наші не мають ставати флешками, тобто просто накопичувачами інофрмації. Вони повинні розвиватись як творчі особистості, тоді  будуть відповідати запиту сучасного світу, а це – запит на творчість. Саме він сьогодні інтегрований фактично в усі ділянки людської активності, починаючи від науки і закінчуючи професійною діяльністю”.

{youtube}x0GWvokDID4{/youtube}

Для проведення урочистої церемонії посвячення учнів у члени МАЛІЖу  ректор Василь Тарчинець озброївся …пір’їною. Кожен новоспечений “маліжанин” окрім посвідчення та нагрудного значка, отримав по щічках цим символом творчого натхнення. Легкий дотик, ніби благословення на перемогу й незбагненний політ фантазії, який триватиме впродовж життя.

{youtube}hWccgKaXISA{/youtube}

Особливої відзнаки удостоїлись поетеса Ліліана Косанівська та директор Тернопільського обласного відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО Віталій Семенюк. Їх пан Василь нагородив спеціальною медаллю МАЛІЖУ.


До слова, Міжнародна акадеемія літерату́ри і журналі́стики (МАЛіЖ) – це громадська дитяча творча організація, головною метою діяльності якої є підтримка творчої діяльності юних літераторів та журналістів. МАЛіЖ заснована в 2002 році.

МАЛІЖ видає журнал “Сузір’я”, в якому публікуються доробки “маліжан”. Також починаючи з 2004 року МАЛіЖ проводить щороку міжнародний фестиваль “Рекітське сузір’я”, де роботи учасників оцінюються в семи номінаціях (“авторська пісня”, “проза”, “поезія”, “малюнок”, “фотографія”, “журналістика”, “літературно-мистецька композиція”).

Відділення “МАЛіЖ” уже діють у Львові, Києві, Мостиськах, Польщі, США, Франції, Росії у м. Коломиї та с. Уторопи, що на Івано-Франківщині, АР Крим, Рівне, Луцьку, Ужгороді, Полтаві, Теплодарі, що на Одещині, Володимир-Волинську, Кузнецовську (Рівненська область) Мукачеві, Хусті, Іршаві, Виноградові, Міжгір’ї… Тепер відділення діє і в Тернополі.

Вікторія Отаманчук.
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета