28 травня 2022 року
07:35:32

Суспільство

У Тернополі є школа, яку в суботу учні відвідують за бажанням

09.02.2016 14:37

09.02.2016

Грип, що розбушувався в Україні, вніс певні корективи у навчальний процес школярів.

 

Через карантин діти змушені відробляти по суботах. Зважаючи на кількість уроків та навантаження, часу в них на відпочинок зовсім не залишається.

Щодня після навчання виконують допізна домашні завдання, присвячують їм і більшу частину неділі. При цьому учні можуть залишитись ще й без весняних канікул. Чи справедливо це?

Мінстерство освіти і науки змилосердилось і вирішило внести ясність щодо того, хто, як і коли має  відробляти пропущене через крантин. У роз’ясненні, опублікованому на офіційному сайті МОН , зазначено, що “навчальний заклад та вчитель обов’язково мають вжити заходів щодо освоєння учнями змісту кожного навчального предмета в повному обсязі. Навчальний матеріал може бути освоєний за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання, засобів дистанційного навчання тощо.

МОН також звертає увагу керівників навчальних закладів на те, що навчальні заклади не повинні перевищувати тижневого гранично допустимого навчального навантаження на учнів, визначеного Державними санітарними правилами, та врахувати, що тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів, а навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах закінчується не пізніше 1 липня”.

Багато хто сприйняв ці слова, як відбій суботньому навчанню. І дарма.  Як пояснює директор Тернопільського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – правовий ліцей №2” Інна Іванюк, тижневе гранично допустиме навчальне навантаження у кожного НЗ, зважаючи на його тип, різне. Єдиними вимогами для всіх залишається тільки не більше семи уроків на день.

Через карантин навчальний матеріал довелось ущільнювати, – зазначає Інна Володимирівна. – А це означає, що під час одного уроку необхідно подати тві теми одразу. Уявіть наскільки це складно для дітей, особливо під час вивчення точних наук. Субота, як правило, має бути своєрідним розвантажувальним днем для них. Уроки повинні бути більш розвиваючими, творчими, рухливими, щоб дитина і навчалась, і водночас відпочивала від навчання“.

Проте чимало шкіл нехтують таким простим правилом і просто почергово ставлять на суботу розклад пропущених понеділка, вівторка чи середи. Усе це втомлює і як результата діти просто прогулюють, шукаючи спільно з батьками різноманітні “відмазки”.

Зрештою, проблему відпрацювання, прогулів  і наздоганяння матеріалу через карантин кожна тернопільська школа вирішує по-своєму, узгоджуючи це попередньо з батьківською радою школи.

У нашій школ-ліцеюі учні можуть вибирати йти в суботу до школи чи ні, – зазначає Інна Володимирівна. – Ми не багато пропустили під час карантину, адже навчання відбувалось дистанційно. Вчителі задавали завдання дітям, перевіряли виконане. Чимало матеріалу учні опрацьовували самостійно. Тож, на батьківській раді школи було ухвалено рішення, що в суботу діти відвідують навчання за бажанням. Обов’язкова приустність тільки одинадцятикласників, адже вони готуються до ЗНО”.

Проте класи в суботу, зауважує,  не пустують. Відсутніх вкрай мало, адже суботні уроки більше нагадують творчі майтерні, ніж скучне сидіння над підручниками.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета