17 серпня 2022 року
14:28:23

Суспільство

У Тернополі запрацював Клуб щасливих батьків “Діти-квіти!”

13.02.2017 07:27

Кому з батьків не хочеться вкласти душу у свого спадкоємця,розвинути закладені природою задатки, може, навіть реалізувати свої дитячі бажання чи амбіції, сформувати з малесенької людинк -громадянина щасливого, доброго, розумного, який би міг прислужитися державі, людству, водночас, шануючи і люблячи своїх батьків? 

 

Запорукою цьому має бути праця з малюком, чи не від колиски. Пам’ятаєте давню приказку, про те, що дитину треба вчити, коли лежить впоперек, а не вздовж лавки. А як розвинути у малюка  хорошу пам’ять, сильну волю, особистісні якості і  прагнення до навчання? 

Наука не йде від бука. То ж для того, щоб батьки мали поняття про  особливості психіки дитини,емоційно-вольові і пізнавальні  етапи  виховання,  у Тернополі почав працювати Клуб щасливих батьків “Діти – квіти!” Започаткували проект  організатори МедіаЛабу  спільно з “Центром психологічних консультацій Марини Орап”. 

Практичний психолог, доктор психологічних наук, професор Марина Орап, відкриваючи перше заняття , просто сказала: “Батьківська робота основна в житті – виховати дітей. Велика відповідальність, якої нас не вчать. У мене давно була така ідея просвітництва – лекції для батьків, які хочуть знати основи виховання, формування дітей. Хочу, щоб були щасливими наші діти і ми з ними”.  Отака благородна мета проекту.

Контакт з аудиторією налагодився відразу. Не говоритиму уже про те, що починали  при свічках. Саме цей квадрат, у якому  Український дім “Перемога”, був знеструмлений. Але й пізніше,  без романтичного освітлення, при діодних лампах, панувала тепла, довірлива, творча, щира атмосфера. Слухали професорку психології, задавали запитання, ділилися досвідом, шукали поради  молоді батьки і не менш молоді бабці, які хочуть долучитися до правильного виховання внуків (бо дітей не дуже було коли виховувати). Тема так і звучала: “Чи можна виховати дитину?”.  Адже  формування особистості відбувається не лише під дією батьків, але і стихійних факторів, які можуть вплинути на цей процес, як позитивно, так і негативно. У будь-якому випадку, основна мета виховання – це формування в маленького  індивіда таких рис  як самостійність,  відповідальність і впевненість у собі в сукупності із запобіганням  таких негативних рис, як примхливість або безвілля.

Разом з психологом присутні  аналізували свій реальний вплив на те, якою людиною стане малюк, визначали що більшим чином впливає на розвиток дитини: те, що дане від народження, чи те, як її формує суспільство,обговорювали не лише індивідуальний процес розвитку , а й визначали  загальні закономірності формування особистості. Марина Орап окремо зупинилася на плануванні розвитку дитини та цілях, які перед собою ставлять батьки.

  • Дуже люблю англійську приказку “Не виховуйте своїх дітей, все одно вони будуть подібні на Вас, – зазначила Марина Орап. –  Тому виховуйте себе”. Це ж так зрозуміло, так просто. То чому батьки вимагають від дітей те, чого не роблять самі? Чому дитина повинна негайно і одразу складати свої речі акуратно і на вішачки тоді, коли тато розкидає шкарпетки по всій квартирі? Чому Ви вимагаєте від дитини говорити тихо і не кричати, забувши, як голосно Ви зясовуєте стосунки з чоловіком? І взагалі – чому дитина повинна неодмінно і відразу Вас слухатись? Памятаю, коли моїй дочці було років три-чотири, я голову собі ламала, пояснюючи (неодмінно пояснюючи, а не наказуючи), чому потрібно мити руки перед їжею, або чому не можна тут і вже негайно зїсти цукерку. Не “тому що я так сказала”, а пояснюючи необхідність таких дій. Так, це вимагає напруження, це забирає багато часу, це вимагає терпіння. Тому я завжди кажу, що моя дочка виховала мене більше, ніж я її (маю на увазі – змотивувала до змін).”

Розмова видалася цікавою, змістовною, потрібною, бо йшлося і про власний досвід психолога і про  проблеми , з якими зараз стикаються батьки у школах, де психологічні служби ще не на високому рівні. 

За словами організаторів, надалі щоп’ятниці Клуб щасливих батьків “Діти-квіти!” безкоштовно працюватиме в режимі занять з різних тем дитячого розвитку й виховання і групових тренінгів, бесід та дискусій, на яких обговорюватимуться питання і проблеми, важливі і актуальні для аудиторії.

Людмила Островська.


Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета