06 липня 2022 року
22:03:51

Суспільство

У Тернополі обговорювали зміни до Конституції. На чім зійшлись? (відео, фото)

17.11.2015 11:45

17.11.2015

Про внесення змін до Конституції України та децентралізацію йшлося під час круглого столу “Реформування Конституції України: партнерство влади та громадськості”, що 16 листопада відбувся на юридичному відділенні  Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорнова.

До участі в ньому майбутні правники запросили народного депутата України Михайла Головка, заступник міського голови Тернополя Леоніда Бицюру, кандидата юридчиних наук, доцента кафедри конституційного, адміністративного і фінансового права Тернопільського національного економічного університету Тараса Цимбалістого.

На думку ініціаторки заходу кандидата юридичних наук, завідувачки юридчиного відділення Галицького колдежу ім. в. Чорновола Ольги Заставної, тема змін до Конституції — одна з найактуальніших нині, і тільки байдужий не цікавиться нею.

“Ще Цицерон сказав у першому столітті, що недолугі реформи гірші за землетрус, – зазначає організаторка. –  Оце якраз ми і хочемо з’ясувати, чи дана реформа є отаким землетрусом, який розвалить нашу державу, чи можливо, навпаки, зміцнить, додасть іншого, кращого фундаменту”.

{youtube}aO4mhiapxlU{/youtube}

“Основна проблема України в тому, що ми маємо дуже багато прекрасних законів, які не виконуємо, – зауважує заступник міського голови Леонід Бицюра. – Це стосується і Конституції України. Практично досконалий документ, який  досі не реалізований в рамках Української держави”.

Леонід Олексійович переконаний, що внесення будь-яких змін до Конституції в умовах агресії є не чим іншим, як злочином, оскільки ці зміни “можуть  бути наслідком таємних домовленостей або бюджетного тиску країни-агресора”. “Такої практики в світі, зміни Конституції під час війни, просто немає. Україна, на жаль,  стала  своєрідним жалюгідним винятком з цього правила”, – констатує.

{youtube}PhMKLwMUC4k{/youtube}

“На даний час головне завдання політиків — це вигнати сепаратистів, а вже потім можна  говорити про якісь зміни, – переконує  і студентка другого курсу юридичного відділення коледжу Христина Антонюк.Зараз це не доцільно”.

І не просто не доцільно, а є й порушенням …самої Конституції, запевняє народний депутат України Михайло Головко.

{youtube}D3ubl4mgzR0{/youtube}

….Дискусія щодо зміни Конституції тривала кілька годин. І майбутні правники, і експерти зійшлись в єдиному: змінювати Основний Закон держави поки не час.


“Такі заходи я вважаю чи не одним з найкращих методів навчання, – зазначає Ольга Заставна. Адже студенти виходять за рамки академічних форм,вони, власне, самі вибирають проблематику, шукають матераіли і не тільки в підручниках, а й цкіавляться думками експертів, зарубіжним досвідом”.

“Існує дві проблеми, які розв’язують подібні заходи, – резюмує Леонід Бицюра. – Найперше, завдяки таким обговоренням і пошуку істини  розчиняється ота байдужість, яка, що прикро, нині поширена в українському суспільстві, особливо  – серед молоді, котра просто не знає, що буде завтра, та часто зорієнтована на виїзд з України. По-друге,  такі заходи сприяють  формування свідомого ставлення молоді до свого життя і майбутнього  своєї країни”.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета