11 серпня 2022 року
05:06:27

Суспільство

У Тернопільській міській раді – «переворот» (фото)

30.06.2017 10:17

Владу захопили …діти. Майже на годину вони зайняли крісла депутатів й мера. По-дорослому говорили про міські клопоти, сперечались щодо шляхів їх вирішення і навіть найважливіші питання ставили на голосування…

 

Двадцять талантів віком від 6 до 14 років у кіномайстерні «Тернополятко» другий тиждень поспіль уперто відточують свою майстерність у створенні відеоблогів, телесюжетів, мультфільмів та короткометражок. А 29 червня майбутні акули камери й пера завітали до міської ради. Потрапили якраз на засідання комісії ЖКГ.

Спілкування з депутатами міськради було відвертим й цікавим.  Діти розповіли про своє бачення розв`язання проблем міста, про покращення, які б полегшили життя найперше тернополяток. Зокрема запропонували запровадити спеціальні «шкільні автобуси», якими б учні могли діставатись навчальних закладів, бо  вранці, жаліються,  ну дуже вже переповнені «дорослі» маршрутки.


Добре було б, зазначили, якби для діток із малозабезпечених сімей ввести такі карточки, за якими вони могли б купити собі морозиво чи щось солодке, а ще треба запровадити  схожі карточки для пенсіонерів, адже  чимало з них не можуть собі нині  дозволити найелементарнішого та й з маршруток їх водії хамовито виганяють.  Діти вболівають за чистоту міста, тому пропонують раз у тиждень влаштовувати загальноміський  «екологічний день», коли всі прибиратимуть двори, парки, вулиці. А ще просять полагодити дороги та врешті запровадити якесь покарання для тих, хто розмальовує будинки… 

Депутати міськради уважно вислухали майбутніх тележурналістів, режисерів та мультиплікаторів. Зізнались – такий формат спілкування дуже цікавий та цінний, адже перед ними їхні майбутні виборці. 

Опісля спілкування дітлахи …зреалізували свою мрію: всілись у крісла депутатів міськради, а юна відеоблогерша Валерія Дзюбинська – міського голови Тернополя. Так, бодай кілька хвилин, жартували опісля тернополятка, містом керувала юна паняночка, такого в історії Файного ще не було).

Ознайомились кіномайстернятка і з історією міста. Заступник міського голови Тернополя, творець ГО «Творче об`єднання «КіноХвиля» (котра є  організатором кіномайстерні) Леонід Бицюра розповів їм про Лучаківського, завдяки якому в Файному з`явились водопровід, каналізація, телефон та ще купу зручностей. Згадав і про те, що пан Лучаківський у свій час був адвокатом самого Івана Франка. 

Завершилась екскурсія мерією …спільним фото на згадку.


Сповнені позитивних вражень тернополятка подались творити свій перший короткий метр, спільно зі столичними режисерами Ніконом Романченком та Катериною Горностай.

Що ж, далі – буде!!!!

Татка.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета