16 серпня 2022 року
10:57:35

Суспільство

В одній з тернопільських шкіл коїться щось дивне

17.11.2015 13:44

17.11.2015

Учора всі учні Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних були у жовтому, нині – в зеленому. Що відбувається?

 

Ніочого особливого, – усміхається педагог-організатор школи Розалія Поврозник. – У такий спосіб  ми відзначаємо тиждень толерантності. Правило просте: новий день – новий колір – нові емоції”.

До прикладу, пояснює, понеділок йменувався днем ввічливості, був жовтим і минув під девізом: “Ввічливість породжує та викликає ввічливість”. У цей день кожен з учнів  мав за завдання сказати дякую рідним, близьким, усім тим, хто поруч. Вівторок – зеленого кольору та називається днем обіймів. Середа, як день усмішки, буде фіолетовою та мине під девізом: “Посмішка нічого не коштує, але дорого цінується”.

“Четвер у нас буде білого кольору та називатиметься днем примирення, – оповідає педагог. – Дітки матимуть за завдання вибачитись за свої помилки та вибачити тим, хто будь-коли образив їх. П’ятниця буде днем добрих справ. Одягнемо червоне й намагатимемось створити якомога більше добра, щоб змінити цей світ на краще”.

Кожен колір, наголошує Розалія Поврозник, вибраний не просто так, а несе ще й певне психологічне навантаження та є корисним для діток. Наприклад, жовтий звільняє від негативу, білий – дарує спокій, зелений – гармонію, фіолетовий – натхнення, червоний наснажує волею до перемоги та енергією.

Школярі ідею різнокольорового тижня толерантності сприйняли з азартом. Кажуть, одягати до школи щось одного кольору – не в новинку. Пригадують, якогось року приходили на навчання всі …у смужечку й горошок

“Такий задум  не тільки заряджає позитивом, – зауважує восьмикласниця Дарина Щуцька, а й, завдяки завданням та девізам , змушує задуматись над тим, що таке добро, чи достатньо уваги ми приділяємо тим, кого любимо, наскільки є важливим бути ввічлими, уважними одне до одного, допомагати одне одному та просто посміхатись. Упевнена, ми всі обов’язково запам’ятаємо цей тиждень на все життя”.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета