06 жовтня 2022 року
04:08:05

Суспільство

У Чорткові діти випросили у Володимира Гройсмана соціальне таксі

25.07.2019 07:32

На черговому засіданні виконавчого комітету Чортківської міської ради від 24 липня прийняли відповідне положення, згідно з яким, мешканці Чорткова, які мають захворювання опорно-рухового апарату, пересуваються на візках ми милицях і мають ІІІ, ІV, V групу рухової активності зможуть  користуватися “Соціальним таксі” .

 

Нагадаємо, що ще минулого року постановою Кабінету Міністрів України уряд започаткував соціальну ініціативу – придбання за кошти державного бюджету при співфінансуванні з місцевих бюджетів спеціалізованих автомобілів для людей з інвалідністю, так зване соціальне таксі.

Чортківська міська рада одразу ж взялася реалізовувати програму на придбання автомобіля на умовах співфінансуванні (вартістю орієнтовно 1 млн 200 тис. грн), втім отримала відповідь, що постанова стосується виключно об’єднаних територіальних громад.

Згодом міський голова Чорткова разом із дітками, котрі перебувають у міському комунальному центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Дорога в життя», записали відеозвернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, розповівши про негайну необхідність придбання такого автомобіля для Чорткова та попросили його посприяти у розв’язанні проблеми.

Це відео потрапило і до Володимира Гройсмана, і до інших членів Кабміну. І завдяки розумінню та сприянню прем’єр-міністра, голови Асоціації міст України Олександра Слобожана, міністра соціальної політики Андрія Реви спеціально для Чорткова до діючої постанови прийняли зміни, згідно з якими міста обласного значення із населенням до 50 тис. осіб теж можуть претендувати на придбання спеціалізованого автомобіля.

Однією з умов отримання авто є створення служби з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату «Соціальне таксі» при Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Чорткова. 

Тож на засіданні позачергової 62-ї сесії Чортківської міської ради депутатський корпус прийняв відповідне рішення про створення такої служби.

Вчора ж, 24 липня, Чортківська міська рада визначила правила користування даною послугою.

Щоб користуватись «соціальним таксі», чортківчанам потрібно укласти угоду про надання транспортних послуг з терцентром соцобслуговування Чортківської міської ради, надавши пакет документів: заяву, паспорт, ідентифікаційний номер, посвідчення про встановлення групи інвалідності, медичний висновок про потребу в транспортному перевезенні.

Уклавши угоду, чортківчани подаватимуть заявки на кожну поїздку окремо, не пізніше, ніж за два дні до дати запланованої поїздки до 13:00. Екстрені заявки можуть бути виконані при наявності вільного часу в графіку руху автомобіля або якщо маршрути збігаються. Транспортні соціальні послуги для вказаних у положенні категорій осіб надаються безкоштовно з понеділка по п’ятницю з 8:00. до 16:00.

Створення соціального таксі – велика перемога для Чорткова! 


Христина ВОЯК 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета