01 липня 2022 року
23:28:24

Суспільство

Як захистити свої права у випадку застосування незаконних методів мобілізації?

12.08.2015 10:44

12.08.2015

Боєць окремої зведеної штурмової роти “Карпатська січ” 93-ої окремої механізованої бригади, депутат Тернопільської обласної ради від фракції ВО “Свобода” Руслан Бенько подав позов до суду на дії Тернопільського облвійськкомату. 

– Підставою для подання позову стало оприлюднення облвійськкоматом у ряді ЗМІ неправдивої інформації щодо Руслана Бенько. Йдеться про списки тих військовозобов’язаних, які “за різних причин були не оповіщені, або не прибули у військкомати, для уточнення облікових даних і проходження медичного огляду”. Випадково чи зумисне (це буде встановлювати суд) до них було включено і  Руслана Бенька, котрий уже понад чотири місяці на передовій,  – зазначає адвокат Тарас Тихий, який представлятиме в суді інтереси Руслана Степановича. –  Внесення облвійськкоматом прізвища бійця до так званого списку ”ухилянтів” завдало шкоди його репутації. Відповідно Руслан Бенько звернувся до суду, щоб захисти свою честь, гідність та ділову репутацію. Вимагатимемо визнання дій військкомату незаконними, а також офіційного спростування облвісйьккоматом, оприлюдненої в ЗМІ інформації. Націлені і на отримання матеріального відшкодування за завдану моральну шкоду в розмірі 100 тисяч гривень. Ці кошти, у випадку їх отримання, негайно буде скеровано на придбання тепловізорів, які так потрібні бійцям на передовій. Про факт придбання та передачі тепловізорів обов’язково буде поінформовано громадськість.

Зрештою, облвійськкомат може самостійно придбати тепловізори та передати у зведену штурмову роту “Карпатська січ”, яка в складі 93-окремої механізованої бригади ЗСУ утримує бойові позиціїї у Пісках та під донецьким аеропортом.

Саме туди Руслан Бенько і запрошує всіх працівників військкомату, які так цілеспрямовано займаються “пошуками” “свободівців”. Зауважує, у зоні АТО зараз перебуває три десятки його побратимів з Тернопільщини, в тому числі і депутати обласної, районних та міських рад. Загалом територіальну цілісність країни зі зброєю в руках відстоює понад тисячу “свободівців”. У партії триває процес внутрішньої мобілізації. Адже для членів ВО “Свобода” захист Батьківщини — це святий обов’язок, виконувати який мають за честь.  Тож, одні — в зоні АТО, інші — на передовій в тилу, бо “здавати позиції”  в області також не збираються. Від бруду, який виливають на них ті, що прийшли до влади на крові Героїв Майдану, захищатимуться законними методами. Тому наперед просять військкомати не виконувати сліпо “політичні замовлення” влади (а це особливо кидається у вічі, коли в списку депутатів — більшість “свободівців”), а діяти виключно в законодавчому полі.


Зрештою, ставати на захист своїх прав у випадку застосування незаконних методів мобілізації, зауважує Тарас Тихий, готова все більша кількість мешканців Тернопільщини.  Вони обурені таким діям посадових осіб військкомату і налаштовані діяти рішуче.

– Візьмімо хоча би вручення повісток, – відмічає. – Закон не чітко регламентує місце вручення повісток і тому представники військкоматів на свій лад трактують це питання. Хоча встановити чітко особу, якій передають повістку, можливо лише в двох місцях: по місцю проживання, а також по місцю офіційної роботи. Повістка тоді вважається офіційно врученою, коли її передали особисто в руки військовозобов’язаному, який підтверджує цей факт особистим підписом. Передавати через когось чи вриватись у будинок або квартиру предстаники військкомату не мають жодного законного права. Так само вони не мають права перекривати входи-виходи та здійснювати перевірку документів тих, хто працює на підприємстві. Не можуть вони “влаштовувати облави” і в торгових центрах, вручати повістки, зупинивши авто тощо.  Більше того, вони не можуть залучати до “виловлювання” військовозобов‘язаних з метою вручення їм повісток правоохоронців. Органи внутрішніх справ тільки здійснюють комплекс заходів, направлених на розшук призовників, які злісно ухиляються від мобілізації. На це також вказав Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Для того, щоб захистити себе в суді та довести незаконність дій представників військкоматів, адвокат радить фіксувати порушення ними ваших прав. Це можуть бути як фотофіксація, так і відео. Беруться до уваги в суді і покази свідків, документальні підтвердження. Нерідко факти незаконних дій представників військкоматів громадяни викладають в інтернет. Найважливіше, щоб таким випадкам негайно давали правовий аналіз та адекватно реагували.

– Тернопільщина пасе задніх щодо виконання мобілізаційних планів. Тому влада, щоб не отримати “згори” по шапці,  й вигадує усе нові методи “затягування” віськовозобов’язаних у військкомат, – ділиться думками Тарас Тихий. – З одного боку, я розумію, що на передовій — бійці, які чекають демобілізації.  З іншого ж – переконаний, що будь-яка мобілізація повинна відбуватись у рамках закону. Припускаю, що якби військкомати не перейшли у свій час отієї межі між законним і незаконним врученням повістки, то й проблем таких із виконанням мобілізаційних планів у нас не було б.

Олександр Піддубний, “вільне життя плюс”.


 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета