25 травня 2022 року
19:50:19

Суспільство

Як знайти украдений чи загублений телефон?

24.02.2016 13:11

24. 02. 2016

Украли телефон, прикро забули деінде чи загубили? Не спішіть бігти за новим. Аби відшукати власного гаджета, вам стане у нагоді IMEI. Саме ця незрозуміла абревіатура допоможе повернути утрачене.

Тож давайте усе по порядку:

Що таке IMEI?

IMEI — International Mobile Equipment Identity — Міжнародний ідентифікатор мобільного устаткування —15-розрядне в десятковому поданні число, унікальне для кожного мобільного апарату. Всі стільникові телефони мереж GSM, WCDMA і IDEN мають його. IMEI пристрою призначається на заводі, при його виготовленні і зберігається в прошивці апарату. Ідетнифікатор передається в ефір при авторизації в мережі і служить для ідентифікації пристрою в мережі стільникового зв’язку та  використовується для пошуку вкрадених телефонів.

Як дізнатися IMEI телефону?

IMEI телефону можна подивитися в чотирьох місцях:

· – в пам’яті апарату. Вивести на екран imei, можна набором команди “*#06#” на клавіатурі телефону;

· – під акумуляторною батареєю, на табличці разом з серійним номером;

· – на упаковці, на наклейці або роздруківці з серійним номером;

· – в гарантійному талоні;

IMEI знаходиться у флеш-пам’яті телефону, на пакувальній коробці телефону, під штрих-кодом, на корпусі телефону, під акумулятором. При покупці телефонного апарату, необхідно порівнювати всі ці чотири цифри ІМЕІ. У разі неспівпадання, не рекомендується купувати такий телефон.

Як повернути загублений телефон за IMEI ?

Номер IMEI мобільного телефону, аналогічний номеру двигуна автомобілю, причому телефон — передає IMEI при кожній реєстрації до базової станції. Звідси випливає, що при виході в мережу вкрадений телефон при бажанні можна обчислити і знайти. У випадку крадіжки телефону в країнах Європи або США, за заявою власника emei вкраденого телефону заноситься в чорний список і потім проводиться пошук телефону по imei. База вкрадених emei знаходиться у всіх операторах зв’язку та в разі спроби підключиться до мережі відразу надходить сигнал у відповідну службу для подальшої передачі часу і місця виходу в мережу в поліцію. З такого телефону неможливо подзвонити, оператор зв’язку накладає заборону на здійснення дзвінків, дозволений тільки виклик служби 112. У результаті обсяг крадіжок стільникових телефонів в зарубіжних країнах низький, тому вкрадений телефон не зможе вийти в мережу і стає непотрібним шматком пластика з електронною начинкою. У країнах, де оператори ведуть чорні списки, крадені телефони найчастіше йдуть на запчастини, або на перепрограмування IMEI.

Як убезпечити себе при купівлі телефону?

При покупці краденого телефону, його місцезнаходження можна обчислити за вкраденим imei або його зміни на певному апараті, про це слід пам’ятати. Щоб не нарватися на такий телефон, необхідно дотримуватися таких правил. Купувати засіб зв’язку варто тільки в повному комплекті — телефон, рідне зарядний пристрій, інструкція з гарантійним талоном, упаковка. По-друге, перед оплатою необхідно звірити IMEI на коробці, на наклейці під акумулятором, в гарантійному талоні, з на екрані телефону IMEI. Для цього на телефоні необхідно ввести * # 06 #. Підозру при покупці телефону повинно викликати наступне: якщо номер imei під акумулятором стертий або дана наклейка відсутня або має сліди переклеювання.

Як знайти вкрадений телефон по IMEI?

· Для того що б знайти вкрадений телефон, необхідно звернутися поліцію. У заяві написати emei вкраденого апарату, а так само зробити копії документів, що підтверджують право володіння вами зазначеного в заяві стільникового телефону. Теоретично знайти вкрадений телефон можна, поліція повинна зробити офіційний запит в компанії стільникового зв’язку, які повинні визначити чи знаходиться даний телефон із зазначеним emei в даний момент в мережі оператора. Якщо так, то телефон знайшовся і оператор повідомляє дані про нового власника в поліцію. Поліція знаючи місцезнаходження телефону, знаходить його і повертає власнику. Начебто все повинно вирішуватися просто: повідомили IMEI код телефону «куди треба» — вжили заходів — вирахували кривдника — повернули телефон. Але все не так просто.

· Законодавча база в нашій країні побудована так, що поки до оператора дійде запит з МВС пройде багато часу, запит можуть і місяць відпрацьовувати. Оператор мобільного зв’язку навіть маючи запит від МВС не відключить телефон від своєї мережі, до тих пір поки не будуть надані докази того що телефон викрадений. Для більшості моделей телефону IMEI-код можна перепрошити, замінити на новий. Після зміни в телефоні IMEI ймовірність його знайти фактично зводиться до нуля.

· Оператору в даній ситуації економічно не вигідно відключати абонентів, по чорному списку EMEI — вкрадених телефонів. Конкуренція між операторами стільникового зв’язку вимагає залучати клієнт у свою мережу, а не відключати. Є інформація, що існує велика кількість трубок, з однаковим IMEI-кодом, які успішно обслуговуються мережами операторів.

· Виробнику мобільних телефонів теж не програють, тому після крадіжки телефону людина йде в магазин за новою трубкою, яку, можливо, б і не купляв. Так збільшується прибуток виробників телефонних апаратів. Виходить, що виробникам навіть не вигідне вироблення технічних рішень, спрямованих на протидію крадіжкам. Тому тут повинна проявитися воля державної влади, яка може прийняти закони, що примушують операторів і виробників вживати заходів до протидії розкраданню телефонів.

 

Визначити телефон за IMEI


Перевірити IMEI та переглянути їх базу можна на сайті Українського державного центру радіочастот: www.ucrf.gov.ua

 

За матеріалами Інфоцент

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета