28 травня 2022 року
07:28:03

Суспільство

Скільки тернополяни мусять платити за тепло і чому?

13.02.2016 15:37

13. 02. 2016

Деякі мешканці Тернополя не можуть зрозуміти систему нарахування оплати за тепло. Тож звертаються на сайт міської ради за відповідями та поясненням збільшення плати.

Тернополянка Галина скаржиться на необґрунтований ріст тарифу за центральне опалення та просить пояснити їй систему нарахувань: “Поясніть, будь ласка, за яким тарифом рахується центральне опалення? Чому я прихожу оплачувати в банк і вже там мене повідомляють, що грошей мені не вистачає? Згідно Закону України і договорів, про збільшення тарифів населення повідомляють за 5 днів до подання тарифів на затвердження до відповідного органу. Також в разі підняття тарифів повинна бути обгрунтована причина, якої  я не бачу, дивується жінка. Те, що в січні було холодніше, не впливає абсолютно ні на що. Батереї були такої ж температури, що й завжди. До прикладу, в листопаді «Теплокомуненерго» опалювало квартири не цілодобово, а годин 12 в добу, але мені оплати ніхто не зменшував хоча за законом, я повинна була б сплачувати менше, так як отримувала послугу не в повному обсязі”.

Відповідь у мерії не забарилася:

“З 19 грудня 2015 року прийняті зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», доповнивши Правила надання послуг, таким змістом: “Особливості нарахування (визначення) плати за послугу з централізованого опалення для населення (фізичних осіб) у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії. Нарахування за спожите опалення формується відповідно до: – відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від показників, врахованих під час формування діючого тарифу; – фактичної кількості діб надання послуги з централізованого опалення у розрахунковому періоді в конкретному місяці; – календарної кількості діб у конкретному місяці тощо”. Дані про температуру зовнішнього повітря надходитимуть до теплопостачальних організацій від Українського гідрометеорологічного центру. На підставі офіційної метеорологічної інформації визначається середньозважений показник щодо температури зовнішнього повітря в кожній із діб розрахункового періоду, протягом яких фактично надавалася послуга з централізованого опалення. Таким чином, споживачі сплачуватимуть за фактично спожиті протягом місяця послуги в залежності від температури зовнішнього повітря” – пояснили.

Миритися чи не миритися із таким розкладом нарахувань – виходу немає, мусимо платити ту суму, яку побачимо на квитанції.

Проте терноплян такий розклад не дуже тішить. Скражаться також і на дивні правила, які не дозволяють відключати квартиру від центральної тепломережі:Хитрі які. От у мене централізоване опалення, і я не хочу ним користуватися, то відключати мені його не хочуть і я вимушений за нього платити. Просто ставлять перед фактом і видирають гроші,” – ділиться тернополянин Віталій у мережі.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета