28 травня 2022 року
00:41:50

Суспільство

Як не стати “живим товаром”

11.04.2016 12:56

 На запрошення Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки представники громадської організації «Інформаційно-правовий центр «Права людини» провели просвітницький захід. Темою круглого столу стала проблема торгівлі людьми, яка з кожним роком все більше закріплюється в українському суспільстві.

Після вступного слова, окреслення завдань заходу працівниками бібліотеки, доповідачем виступила керівник громадської організації, тренер національної тренерської мережі «Ла Страда-Україна», кандидат юридичних наук Олександра Гриньків. Говорили про причини та наслідки проблематики сучасного рабства, а також як не стати жертвою торгівлі людьми.

За словами Олександри Гриньків, работоргівля у світі процвітає. Цей злочин має багато назв: «біле рабство», торгівля людьми, контрабанда людьми. У нашій державі поштовхом до розвитку цього явища є складна економічна ситуація, безробіття, недосконалість законодавства та низька правова обізнаність громадян. Саме ці причини «годують» работорговців.

За оцінками експертів, щорічно 1-2 мільйони людей стають «живим товаром» та віддають своє здоров’я і життя. Здебільшого серед жертв рабства — люди, які шукають кращого життя, зокрема їдуть на роботу або навчання за кордон.

— Торік у Тернополі викрили групу, яка переправляла на роботу людей до Російської Федерації. Там вони працювали 12-14 годин на добу та не отримували за це грошей, працювали за їжу», — розповіла юрист ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини» Алла Менько.

Тож перед тим, як їхати у невідому вам країну і підписувати незрозумілі документи, експерти радять дослухатися до порад, які допоможуть вберегтися від небажаної участі у «рабстві».

Олександра Гриньків запропонуала перелік таких порад:

  • Перед тим, як виїхати за кордон, ви повинні зробити копії усіх документів. Бажано, щоб вони були на тонкому аркуші паперу та лежали у потаємній кишені, про яку ніхто не знає та не зможе здогадатися.
  • Залишіть координати своїм родичам чи друзям, яким довіряєте, для того, щоб у разі потреби вони знали, де вас шукати.
  • Придумайте кодове слово, яке зможе вказати вашим родичам чи друзям, що ви в небезпеці.
  • Вивчіть все про іноземну країну, куди ви відправляєтеся: закони, мову, запам’ятайте номери телефонів консульства.
  • Майте на увазі, що всі українські фірми, які співпрацюють з іноземними, повинні надавати договір рідною та зрозумілою для вас мовою. Також у договорі повинна міститись інформація про кількість робочих годин, грошовий еквівалент оплати, соціальний пакет, тощо.

Перед тим, як відправитися на роботу чи навчання в іншу країну, зважте всі «за» і «проти» при прийнятті такого рішення.

Анастасія ГРИЦИШИН

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета