06 липня 2022 року
03:15:04

Суспільство

Підприємці мають серйозні зауваження до тернопільського правосуддя

09.06.2015 11:36

09.06.2015

Свідками того, як слуги Феміди «лягають» під прокуратуру, стали члени ГС «Рада бізнесу Тернопілля» на судовому засіданні, де оскаржувалося одноосібне рішення слідчого прокуратури про закриття скандального кримінального провадження.

Вісім років тернопільський підприємець у судах бореться з правоохоронцями, які «кришують» та не хочуть визнавати очевидні факти злочинів ряду посадових осіб. Тепер же  прокуратурі вдалося звести десять кримінальних справ по фальсифікаціях податківців, слідчих, інших працівників правоохоронних органів в одне кримінальне провадження, і вона «одним розчерком пера» закриває його, плануючи залишити без кари винних держслужбовців (яких назбиралося уже понад п’ять десятків). Усі вони більшою чи меншою мірою задіяні в системі кругової поруки в правоохоронних органах, де й досі, незважаючи на останні події в державі, один прикриває іншого, видаючи незаконні накази та підписуючи фальшиві акти.

Наглядним прикладом цього стало судове засідання в Тернопільському міськрайонному суді щодо оскарження рішення слідчого прокуратури Балди А.Є. про закриття кримінального провадження по справі, у якій Сороколіт В.І. та його дружина Сороколіт Л.М. визнані потерпілими.

У суді слідчий прокуратури заявив клопотання про допомогу, зокрема про виклик прокурора, який мав здійснювати нагляд за досудовим слідством в оскаржуваному кримінальному провадженні:

– У цьому суді я чую тільки Сороколіта, – заявив слідчий прокуратури. – Потрібно заслухати думку прокурора – що він наглядав і скільки часу це тривало. В судовому засіданні я би хотів почути його думку, як прокурора з приводу прийнятого рішення по даному кримінальному провадженні. Тобто з приводу цієї постанови, яка зараз оскаржується.

Це необґрунтоване клопотання слідчого про виклик до суду прокурора, котрий вів нагляд за справою, викликало у сторони скаржників справедливе обурення. Проте суддя не зважала на заперечення скаржників Сороколіт про те, що «танцюючи під дудку» прокуратури вона свідомо затягує процес, та винесла ухвалу про задоволення клопотання слідчого про виклик в судове засідання прокурора:

– У зв’язку із задоволенням клопотання слідчого, та із необхідністю викликати в судове засідання процесуального керівника кримінального провадження, розгляд скарги по кримінальному провадженню відкласти до… 2 липня, – зачитала суддя Делікатна.

І це при тому, що відповідно до вимог кримінально процесуального закону таку скаргу про закриття кримінального провадження суддя зобов’язана розглядати впродовж 5 днів!

– Відповідно до КПК, наша скарга має бути розглянута на протязі п’яти днів, – апелювали до совісті та почуття обов’язку слуги Феміди Сороколіт В.І. та Сороколіт Л.М. – Ми її подали ще 14 травня. Судом іде неправомірне затягування справи, в зв’язку з тим, що слідчий три рази не з’являвся на судові засідання і суддя три рази відкладала розгляд справи, хоча можна було розглядати і за відсутності слідчого. Зараз суддя знову працює на затягування. Дана ухвала викликає сумнів в неупередженості судді!

Присутні в залі були ошелешені ухвалою судді та супроводжували її вигуками «Ганьба!».

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета