03 жовтня 2022 року
07:46:57

Суспільство

Дожились: у Тернополі відкрито рекламують наркотик (відео)

25.11.2016 07:50

Щоправда легальний. 

 

Так наркологи йменують пиво, та застерігають: любов до цього хмільного напою – трамплін до алкоголізму й наркоманії. При цьому – найбільше “пивним алкоголізмом” стражають підлітки.

Та до цього, схоже, байдуже творцям реклами. Простори Інтернету підкорює відеопрославляння хмільного напою, “звареного із чарівного зілля”. Так місцевий виробник ” Опілля” приваблює нових споживачів. Та найдивніше, що прем’єра оди ” Пиво “Опілля” відбулась 20 листопад під час ювілейного авторського концерту поета-пісняра Степана Галябарди “Я вас люблю”. Так і хочеться додати: настільки люблю, що пиво пропоную, спивайтесь, друзі! Слова – шедевр самого пана Степана, музика – творіння знаного тернопільського співака, дідуся і батька Василя Дунця. Славив пиво, тобто виконував оду, він також особисто. Цікаво, невже підчас ювілейного концерут не було більше про що співати? Чи “Опілля” було офіційним спонсором і то така дяка?

{youtube width=”100%” height=”420″}PYvGw9cgybg{/youtube}

До речі, пиво практично у всьому світі визнане алкогольним напоєм. З 1 липня 2015 року пиво визнане алкоголем і в Україні. А відтак на нього розповсюджуються усі законодавчі обмеження, що поширюються на міцний алкоголь. Так, згідно з законодавством України про рекламу забороняється реклама алкогольних напоїв (в тому числі і пива, оскільки воно віднесено до категорії алкогольних): на радіо й телебаченні з 6 до 23. 00; в усіх друкованих ЗМІ (крім спеціалізованих видань); за допомогою заходів рекламного характеру; засобами внутрішньої та зовнішньої реклами; на відстані менше ніж 300 метрів від території шкіл, дитячих садків та інших навчальних закладів; розповсюдження та продаж будь-яких товарів із зображенням бренду (торгової марки) виробника тощо. 

Між іншим,  згідно зі статистикою, 99% наркоманів починали свою наркотичну “кар’єру” саме з пива та цигарок, стверджують фахівці. Літрова пляшка пива міцністю п’ять градусів еквівалентна 50 грамам спирту або ж 125 грамам горілки. Формування справжньої алкогольної залежності відбувається приблизно через два роки регулярного вживання напою, при цьому у підлітків цей процес прискорюється. Жінки також у групі ризику – при однаковій кількості споживання вони швидше стають залежними. Якщо людина звикає до певної кількості алкоголю, то в неї з`являється толерантність до міцних напоїв і вона потребує щоразу більше пива й переходить на міцніші напої, слідуючи народній приказці: “Пиво без горілки – гроші на вітер!

 Заручниками “малих градусів” сьогодні стало 25% мешканців великих та й малих міст. Причому це далеко не представники “соціального дна” – в числі залежних від пива немало благополучних та цілком успішних молодих людей. 

За шкідливістю пиво може зрівнятися тільки з самогоном, адже в процесі бродіння і в пиві, і в самогоні повністю зберігаються супутні алкоголю, але значно отруйніші сполуки. Це альдегіди, сивушні масла, метанол, ефіри, вміст яких в пиві в десятки і сотні разів перевищує рівень їх допустимої концентрації в горілці, одержаній із спирту вищого очищення. 

Надмірна любов до пива призводить не лише до алкогольної залежності, а й провокує проблеми з печінкою, нирками, серцево-судинною системами, застерігають медики. 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета