06 липня 2022 року
04:44:05

Суспільство

Чи зобов’язані випускники тернопільських вишів відпрацьовувати або відшкодовувати державі вартість навчання?

09.07.2015 07:17

09.07.2015

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що обов’язковість відпрацювання або відшкодування вартості навчання випускником порушує конституційне право громадянина на працю, що вільно ним обирається або на яку він вільно погоджується та право на безоплатність вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Таким чином,як повідомляє Освіта.ua , базуючись на основних положеннях Конституції України та галузевого Закону України “Про вишу освіту”, Міністерство освіти і науки наголошує, що будь-які матеріальні претензії до випускника вищого навчального закладу, підготовка якого здійснювалась за державним замовленням, є неправомірними, оскільки не існує законних підстав, які б зобов’язали його відшкодувати до державного бюджету вартість навчання.

Крім того, зазначають у Міносвіти, відсутній і механізм, який би зобов’язав випускника вищого навчального закладу, підготовка якого здійснювалась за держзамовленням, відшкодувати до державного бюджету вартість навчання та компенсувати замовникові всі понесені витрати за угодою.

“Водночас, закон чи законодавчий акт не має зворотної дії і, за умови, підписання студентом угоди з керівництвом вищого навчального закладу і роботодавцем (організацією, підприємством, установою), студент повинен відпрацювати за направленням, в іншому випадку він нестиме відповідальність відповідно до умов угоди”, – зазначають у МОН.

“Щодо питання проведення моніторингу (відстеження) працевлаштування випускників вищих навчальних закладів протягом 3-х років після закінчення навчання, то ця функція не була визначена жодним законодавчим актом. Тобто, моніторинг відпрацювання випускників протягом З-х років після закінчення навчання не належить до компетенції вищого навчального закладу. Однак структурні підрозділи щодо сприяння працевлаштуванню можуть здійснювати цей моніторинг з метою вивчення попиту на ринку праці на своїх випускників”, – повідомили в освітньому відомстві.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета