25 вересня 2022 року
10:56:45

Суспільство

Заступник міського голови: “Це не знімає з нас усіх відповідальності перед мешканцями Тернополя” (відео)

05.03.2016 11:35

05.03.2016

Тернопільські медики підбили підсумки 2015-го. У підсумковій нараді, що відбулась 2 березня, участь взяли заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, депутат міськради Вікторія Шараськіна, лікарі, позаштатні спеціалісти.

Як зазначила заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення з економічних питань Мирослава Тарнавська, у мережі закладів охорони здоров’я Тернополя є 8 лікувальних закладів із штатною чисельністю 3722 одиниці, в тому числі 902 – це лікарські посади. Торік на їх утримання із державного бюджету було виділено 162 млн грн., проте, враховуючи дефіцит коштів, на виплату зарплати та закупівлю медикаментів із бюджету Тернополя було профінансовано ще майже 19 млн грн.

У рамках комплексної програми “Здоров’я тернополян” у місті відкрито дві амбулаторії загальної практики-сімейної медицини на вулицях Бродівській та Степана Бандери, на які із міського бюджету виділено майже 2 мільйони гривень, – доповіла заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ольга Ярмоленко. – Також у роботу медичного сектору міста були впроваджені інформаційні технології, відтак у комунальному закладі “Центр первинної медико-санітарної допомоги” створена система електронної бази медичних даних “Електронна реєстратура”, через яку пацієнти можуть безпосередньо записатись на прийом до сімейного лікаря”.

Крім того у серпні 2015-го в місті відкрито відділення серцево-судинної та ренгено-ендоваскуляроної хірургії на базі Тернопільської комунальної міської лікарні №2, на що з міського бюджету виділено 230 тисяч гривень. У медичному закладі зараз виконують унікальні операції на серці та судинах, а сучасне обладнання дозволяє знизити смертність від інфаркту міокарда у 5-6 разів.

Охорона здоров’я міста займає достойне місце в охороні здоров’я області, – констатував начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Ростислав Левчук. – Наші рейтингові показники і передові технології іноді є тим локомотивом, що використовує область при звітуванні державі”.

На думку Ростислава Дмитровича, найбільшою проблемою для міста є звичайно ж хронічне недофінансування. “Я вже не кажу про недофінансуванні заробітної плати, енергоносіїв, медикаментів, – підкреслив. – Сьогодні ми стоїмо перед новими викликами – це цукровий діабет, вакцини і так далі. Держава, по суті, на місцеві бюджети з власних плечей перекладає фінансування більшості потреб медичної галузі. А нові виклики ставлять перед нами цілком чіткі завдання пошуку оптимальних способів функціонування закладів охорони здоров’я, оптимальної мережі та приведення штатних розписів у відповідність до того бюджету, який нам доведений, і до тих потреб міста й тернополян, які перед нами стоять”.

Гостро стоїть питання і щодо так званої безкоштовної медицини, котра, виявляється, зовсім не безкоштовною. Люди жаліють, що лікування стає аж надто великою розкішшю для них. Ростилав Левчук розводить руками. Пояснює, “у структурі медикаментозного забезпечення бюджетна частка становить тільки 30%, 30% – це благодійні внески, і 30% – хворі самі себе забезпечують. Таким чином 2\3 тягара фінансового забезпечення лікування лягає саме на населення Тернополя”.

Очільник галузі наголосив на важливості надання мешканцям міста необхідної інформації бодай про ті медикаменти, що є в наявності у закладів охорони здоров’я. “Наприклад, на сайті Кіровоградської міської ради відділ охорони здоров’я щотижнево оприлюднює інформацію про наявність у закладах медикаментів, тож кожен кіровоградець може зайти та ознайомитись з ним, – зазначив. – Думаємо, що схоже згодом впровадимо і в нас”.

На важливості доброго ставлення до пацієнтів, дотримання медичної етики наголосив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. Адже добре та мудре слово, повага, розуміння, підтримка інколи дієвіші за будь-яку пігулку.

“Очевидно, що ми живемо в такий час, коли нема стабільної політики ні державної, ні на рівні Міністерства охорони здоров’я. На жаль, не можемо похвалитись якимось закінченим форматом медичної реформи, пов’язані з цим і питання фінансування, але це не знімає з нас усіх відповідальності перед мешканцями Тернополя, – наголосив Леонід Олексійович. – Медицина, треба визнати, одна із найболючіших галузей міста, і тому природно, що ті нарікання й скарги, котрі надходять від мешканців, пацієнтів медичних закладів, дуже гостро сприймаються і депутатським корпусом, і міським головою. Адже від того, як ви ставитесь до людей певною мірою й оцінюється ставлення всієї міської влади до городян загалом”.

{youtube}0VHlhNe9WhM{/youtube}

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета