26 жовтня 2021 року
19:03:10

Суспільство

Мешканця Тернопільщини ледь не до смерті закусали бджоли

15.06.2016 09:13

До реанімаційного відділення Підгаєцької районної лікарні потрапив  36-літній мешканець села Затурин після “спілкування” з бджолами.

 

Укуси крилатих викликали важку алергічну реакцію організму. В чоловіка трапився анафілактичний шок. 

До речі, працелюбні бджілки люблять яскраві кольори та солодкі духи і не люблять тих, хто махає руками та істерично кричить. Якщо подивитися через мікроскоп, то можна побачити, що бджолине жало має спеціальні щербини, за допомогою яких воно міцно закріплюється в тканинах. Після укусу бджола втрачає частину черевця із залозами та м’язами і, після того, як ужалить, обов’язково гине. 

При жаленні бджола виділяє 0,2-0,3 міліграм отрути. На місці укусу видно ранку з жалом, що стирчить, виникає почервоніння та набряклість шкіри, місце укусу стає гарячим. Небезпечні укуси значної кількості (500-1000) бджіл, коли в організм людини вводиться смертельна доза в 0,2 г бджолиної отрути.

Природа так влаштувала, систему захисту бджоли, що жало разом з отруйною залозою вже без участі комахи продовжують уприскувати отруту в жертву. Тому потрібно якомога швидше витягнути жало з тіла (обережно, не придавлюючи його), щоб не підсилювати отруєння.

При підвищеної чутливості до бджолиної отрути, навіть один або декілька укусів можуть викликати важку алергічну реакцію, при якій спостерігаються підвищена температура, головний біль, нудота, блювота, астматичні явища, зниження артеріального тиску. Якщо відчуваєте задишку, запаморочення або інше нездужання – терміново викликайте невідкладну допомогу.

Що робити при укусі бджоли?

Перше, що варто зробити – це продезінфікувати рану. Її промивають з милом, змивають бруд і частинки отрути. Далі потрібно підготувати пінцет, антисептичні засоби, холодний компрес, противоаллергенние препарати. Добре нейтралізує наслідки укусу бджоли рясне тепле пиття. Це можуть бути солодкі чаї і морси. Напої допомагають зняти набряк.

Бджоли рідко кусають людину без особливої причини. Існують деякі особливості їхньої поведінки. Так комахи не переносять запах поту. Він викликає агресію з їхнього боку. Краще також триматися подалі від вуликів. Комаха буде захищати свою територію. Під час укусу бджола не тільки залишає жало в ранці, а й виділяє особливу речовину, яка як би мітить людини. В результаті решта комахи сприймають його як мішень і починають атакувати.

Пухлина після укусу бджоли: лікування

Яд у бджоли розташовується в кінці черевця, там же, де і жало. Жало не гладко, має зазубринки. Воно залишається в ранці і продовжує виділяти токсичну речовину. Під дією отрути і утворюється пухлина поле укусу бджоли. Саме пухлина може показати наявність алергії на укус. У алергіків вона має великий розмір, може збільшуватися протягом часу. При нормальній переносимості вона спадає через кілька діб.

Алергічна реакція на укус бджоли може бути досить сильною. Алергіки обов’язково повинні прийняти антигістамінний препарат відразу ж після укусу. Можуть допомогти “Супрастин”, “Тавегіл”, “Димедрол”. Далі потрібно дивитися на стан хворого. Якщо воно триває погіршуватися, то потрібно обов’язково викликати лікаря. Для деяких людей отрута бджоли може виявитися смертельним. Чи не єдиний засіб під час анафілактичного шоку і втрати свідомості від бджолиного укусу – укол адреналіну.

Укус бджоли в голову, також як і в ротову порожнину і груди, вважається досить небезпечним. Тому потрібно особливо уважно стежити за станом людини, яку вкусили саме туди. Зазвичай ускладнення починають виникати вже через кілька хвилин (в окремих випадках – через кілька годин). Послідовність дій при укусі в голову така ж, як при укусі в будь ін. Місце. При великому набряку і погіршення стану необхідно терміново викликати швидку.

Наслідки від укусу бджоли можуть бути різними. На хворому місці можуть виникнути гнійники. У хворого можливе підвищення температури, лихоманка, хворобливі відчуття.

У групу ризику, у якої можуть бути погіршення здоров’я після укусу комахи, входять діти до 12 років, літні люди. Уникнути укусів можна, знаючи, що привертає бджіл. Зазвичай вони летять на нудотні запахи, солодке і яскравий одяг. При їх появі не варто розмахувати руками, щоб не провокувати комаха. Намагайтеся вести себе спокійно, відійти в сторону або, в крайньому випадку, збити бджолу підручними засобами.

 

 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031