25 вересня 2022 року
11:26:53

Суспільство

Бережани можуть стати привабливішими для іноземних екотуристів

12.02.2016 07:12

12.02.2016

Рецепт того, як залучити на Тернопільщину якомога більше екотуристів, пропонує Євген Троян.

 

Якщо серйозно, то розповім вам про можливість трохи випередити час і шанс для Бережан очолити тренд який стає дуже модним. Не всі це зрозуміють, і я не ставлю за мету когось у чомусь переконати. Так от, минулих вихідних я мав гарну поїздку зі Львова в Бережани на електромобілі Nissan Leaf, запас ходу якого на одній зарядці становить 150-170 км… Так от, я говоритиму про потребу у стаціонарній зарядці для електромобілів. За останній час продається в Україні все більше таких машин, по статистиці ми вже доганяємо Польщу, де вони продаються значно давніше. Бережани мають дуже добре розташування, що дозволяє приймати таких туристів “вихідного дня” зі Львова, Тернополя, Станіславова. Такий собі екотурист може спокійно заїхати в Бережани, поставити автомобіль на зарядку (3-4 год.) і спокійно йти гуляти, їсти, пити… Усвідомлюю, що таких на початку буде дуже мало… Але Бережани можуть стати першим малим містечком яке буде мати зарядку для електромобілів і саме ГОЛОВНЕ є можливість дуже голосно про це заявити”, – пише у спільноті “Бережанці та бережанська діаспора”

Чоловік зазначає, що невдовзі очікує на появу своєрідних путівників, де будуть перераховані  міста, котрі лояльні до екологічних машин, і куди турист може потрапити та зарядити своє авто. У Львові, зазначає,  вже встановлено близько 15-ти таких станцій.

Учасники спільноти жваво взялись обговорювати ідею.  Щоправда, серед них знайшлось більше скептиків, ніж оптимістів. Бережанці переконані, що для того, щоб їхнє місто стало туристичною меккою, найперше слід відремонтувати дороги. Бо по тих, що є, жоден електромобіль не доїде, облаштувати інфраструктуру, адже туристам необхідно десь смачно їсти та зручно мешкати, а вже потім балакати про решту дрібниць.

До речі, у Тернополі перший електромобіль презентували ще торік у липні. Машину використовуватимуть для житлово-комунального господарства міста. Вартість такого авто – близько мільйона гривень, проте Тернопіль отримав його безкоштовно від компанії, яка популяризує електромобілі в Україні.

Коли зважити на те, що кількість електромобілів в Україні щороку зростає (тільки торік було продано 568), то задум дійсно може зробити Бережанщину привабливішою для іноземних туристів і навіть стати своєрідною родзинкою.

І, зважаючи на переконання європейців, що саме за електромобілями майбутнє, то, можливо, дійсно час подумати про встановлення на заправках тощо пристроїв для зарядки електромобілів.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета