25 вересня 2022 року
12:08:56

Суспільство

На Тернопільщині інваліда з дитинства кличуть до армії?

17.01.2016 16:25

17.01.2016

“Моєму синові 17 з половиною років. Він інвалід з дитинства. В нього двобічна глухуватість третього ступеня.

 

Нещодавно працівники сільради повідомили сина, що він зобов’язаний з’явитися в районний військовий комісаріат. Будь-яких документів на підтвердження такого виклику не надали. Що робити?”  – з такиим питанням до редакції “Вільного життя плюс” звернулась мешканка Гусятинщини, що підписалась М. Г.

Відповідь стурбоаній матері надав юрист газети Орест Зварич:

“Ваш син тепер не підлягає призову на строкову військову службу, бо він не досяг призовного віку. Найімовірніше, його викликають у районний військовий комісаріат з метою приписки до призовної дільниці.

Відповідно до Указу Президента України «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2015 році» від 17 лютого 2015 року №88/2015 призову на строкову військову службу підлягають придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Згідно з частиною 1 статті 15 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі — закон) на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України, які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби в мирний час (частина 1 статті 18 закону).

Приписка громадян України чоловічої статі до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей. До призовних дільниць щороку протягом січня-березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться районними (міськими) військовими комісаріатами за місцем проживання. Для приписки до призовної дільниці громадяни України зобов’язані особисто прибути до районного (міського) військового комісаріату в строк, зазначений у повістці, та подати необхідні документи, перелік яких установлюється Міністерством оборони України. На районні (міські) комісії з питань приписки покладаються також організація і проведення медичного огляду допризовників, визначення їх придатності для військової служби, направлення їх для медичного огляду до обласних призовних комісій, виключення з військового обліку громадян, яких за станом здоров’я визнано непридатними до військової служби. Громадянам України, приписаним до призовних дільниць, видаються посвідчення про приписку, роз’яснюються права та обов’язки, правила військового обліку та відповідальність за порушення цих правил (стаття 14 закону).

Відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров’я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби (частина 7 статті 17 закону).

Від призову на строкову військову службу слід відрізняти призов на військову службу під час мобілізації.

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести    місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії). Про це йдеться у статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Вам варто з’ясувати в сільраді чи в районному військовому комісаріаті, хто викликає сина, з якою метою і які документи син повинен мати при собі. Вимагайте письмового підтвердження такого виклику, тобто повістку. Не зашкодить, якщо сина буде супроводжувати хтось із батьків, адже він інвалід, неповнолітній, в нього поганий слух і йому важко спілкуватися з чужими людьми.

І насамкінець. Якщо врахувати рівень корупції в нашій владі та проаналізувати законодавство, на підставі якого формують нашу армію, то можна дійти сумного висновку, що захищати Вітчизну доводиться людям, які не можуть похвалитися прекрасним здоров’ям, великими статками та не обтяжені владою. Навряд чи потраплять на війну з московськими окупантами українські багатії, чиновники, їхні діти. До речі, діти найвищих радянських керівників воювали і гинули на фронтах Другої світової війни.”

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета