28 січня 2022 року
16:36:07

Суспільство

На Тернопільщині дитячий санаторій хочуть перетворити на психдиспансер (документи)

24.01.2016 15:15

24.01.2016

Кременчани б`ють на сполох.

У їхньому місті планують закрити діючий дитячий санаторій, а замість нього  відкрити диспансер для психічно хворих дорослих  чоловіків. Люди категорично проти такого кроку влади, тому офіційно звернулись до Президента й Кабміну з вимогою  припинити порушувати права дітей і не дати перетворити дитячу оздоровницю на психдиспансер.

Публікуємо звернення , оприлюднене в спільноті “Типовий Кременець” :

“Президенту України

01220, м. Київ-220, вул.. Банкова, 11

Кабінету Міністрів України

01008, м. Київ. Вул,. Грушевського, 12/2

Міністерство охорони здоров’я України

01601, м. Київ, вул.. Грушевського, 7

Міністерство освіти і науки України

01135, м. Київ, пр.. Перемоги, 10

Тернопільська обласна державна адміністрація Тернопільська обласна рада

46021, м. Тернопіль, вул.. Грушевського, 8

Кременецька районна державна адміністрація Кременецька районна рада Кременецька міська рада

47000, Тернопільська обл., м. Кременець, вул.. Шевченка, 56

ЗВЕРНЕННЯ

Шановні органи державної влади та місцевого самоврядування! До Вас звертаються жителі м. Кременець Тернопільської області з таких підстав:

У місті Кременець Тернопільської області по вул. Санаторна, буд. 39 розміщений «Кременецький обласний комунальний дитячий психоневрологічний санаторій». Даний заклад обслуговують близько 60 штатних працівників (спеціалістів відаовідного рівня). За час існування цього санаторію – він постійно максимально був заповнений дітьми, які потребували відповідного оздоровлення та лікування, а влітку – створювалися додатково ще й оздоровчі табори для всіх охочих дітей. Доречно буде зауважити, що цей санаторій розміщений у заповідній зоні, на території Кременецького ботанічного саду, де зібрані рідкісні породи дерев і в чистій екологічній зоні. І сам санаторій, і його територія – облаштовані саме для комфортного перебування там дітей.

На сьогоднішній день, як нам достеменно стало відомо, органами обласного місцевого самоврядування лобіюється питання закриття даного санаторію і на його базі створення диспансеру для психічно хворих дорослих чоловіків, які би могли вільно пересуватися містом.

Підставою для закриття дитячого санаторію, з їх слів, є нерентабельність утримання такого санаторію, оскільки там перебуває 10-15 дітей, а обслуговуючий штат працівників – близько 60 осіб. Однак, такі твердження не відповідають дійсності. Заниження чисельності дітей, які перебувають у даному дитячому санаторії, відбувається планово на протязі певного відрізку часу і є штучним. Недолуге керівництво санаторієм і постійні чвари в колективі забирають весь вільний час і не дають змоги займатися дітьми і санаторієм. Як доказ штучного створення керівництвом передумов до заниження кількості дітей, які перебувають у санаторії, є статистичні дані району. Відтак, згідно цих даних, лише у Кременецькому районі перебуває на обліку близько 4,5 тисяч дітей, захворювання яких створюють загрозу для набуття інвалідності, а тому потребують відповідного лікування і оздоровлення. А оскільки «Кременецький обласний комунальний дитячий психоневрологічний санаторій» -. є  закладом обласного підпорядкування,    питання його нерентабельності є взагалі абсурдним статистичними даними мав би бути переповненим.

Від себе ж хочемо додати , що всі мешканці прилеглих вулиць, що межують із дитячим санаторієм, як і значна громада міста, категорично проти створення на базі дитячого санаторію диспансеру для психічно хворих дорослих чоловіків, які би могли вільно пересуватися містом Закриття дитячого санаторію є грубим порушенням, оскільки , вся його база – налаштована для дітей, створені всі передумови для їх перебування, лікування і оздоровлення. Діти мають п`ятиразове харчування, відповідні   умови проживання, проводять час на свіжому повітрі в екологічно чистій зоні.

Враховуючи вище викладене, наполегливо звертаємося до вас з категоричним проханням почути нашу вимогу, почути думку і бачення громади щодо закриття діючого дитячого санаторію, а також вжити всіх необхідних, негайних і належних заходів щодо нормального функціонування санаторію. Вимагаємо звернути увагу на той факт, що грубо порушуються норми Закону України «Про охорону дитинства», Конвенції ООН «Про права дитини»”

Усіх небайдужих до долі маленьких кременчан та безпеки, активісти закликають прийти 25 січня о 14.00 на зібрання до актової зали Кременецької РДА.

Обговорюючи ситуацію. що склалась у Кременці, дописувачі наголошують, що схоже відбувається і з іншими санаторіями на території області.

До прикладу, Олександр Горицвіт цитує Віталія Савчука : “Сьогодні спілкувався з людьми із Бережан. Їх дитячий санаторій, окрім скорочення наполовину ліжкомісць (зі ста на п`ятдесят), також область інтенсивно прагне скинути на місцеву владу – район, місто, їм байдуже. Тобто даний процес здійснюється повсюдно, не дивлячись на те, хто там директором. А всі їх інцінуації (мається на увазі департамент охорони здоров`я) це є гра на нервах: хто здасться та не витримає”.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета