23 травня 2022 року
10:35:50

Суспільство

Як новообрані депутати на кілька хвилин повернулись в дитинство (фото)

07.12.2015 18:26

07.12.2015

Майже 200 діток з особливими потребами та з малозабезпечних сімей зібрала 3 грудня в Тернопільському обласному академічному театрі актора і ляльки благодійна акція “Повір у себе. Прекрасне в твоїх руках”.

…У фойє театру гамірно. На кілька хвилин з екранів телевізорів, наче зійшли улюблені мультиплікаційні герої. І дітвора, оточивши їх колом, не стримує радісних емоцій.

Галас і за столиками, що неподалік. То малеча освоює мистецтво створення власними руками янголяток, ялиночок і навіть …північного оленя. Спільно з  дітками новорічні листівки майструють і …заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, і новообрані депутатати міської ради Вікторія Шараськіна, Роман Ляхович, Володимир Місько, а також зарубіжні  гості. “Відчуття, наче повернулись у дитинство”, – зізнаються. Допоки творять – спілкуються з дітворою, розпитають їх про мрії.Мрії у всіх діток однакові, – усміхається Леонід Бицюра. – Вони хочуть більше уваги, турботи й фарб у житті. Такі ось заходи  допомагають їм краще розкритись, знайти нових друзів, повірити в себе та ще з більшим ентузіазмом почати працювати над собою і боротись з недугою”.

Леонід Олексійович зауважує, що діти з особливими потребами – це одна з найрузливіших гілок суспільства.

“Освіта, соціальна адаптація дітей-інвалідів є своєрідним іспитом для суспільства і ми все зробимо для того, щоб гідно скласти його, – зауважує. – Уже в міській раді затверджена  програма “Турбота”, основна мета якої розв’язати якомога більше болючих проблем людей з особливими потребами, і дітей зокрема”.

Також Леонід Олексійович наголошує на важливості діяльності громадських організацій, які об’єднують батьків дітей-інвалідів.  “Адже в них, – каже, – батьки знаходять і підтримку, і пораду, і допомогу. З часом такі громадські організації починають нагадувати велику родину зі своїми болями та радостями”.

Опісля майстер-класів дітлахів чекала вистава “Пригоди Червоної шапочки на новий лад”. Завдяки сурдоперекладу зрозуміти її змогли і слабочуючі театраломаники. Та перед початком вистави відбулось нагородження активсітів  громадських організацій, що об’єднують батьків з особливими потребами, подяками міського голови та дарунками.

“Хоч подякувати всім, хто долучився до проведення цієї благодійної акції, – зазначає директор Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Горбоніс. А це і Товариство “Червоного хреста”, і Центр фізичного здоров’я населення, і Театр актора та ляльки, і волонтери Тернопільського інституту соціальних досліджень  та Тернопільського національного педагоігчного університету ім. Володимира Гнатюка, і громадські організації, які об’єднують батьків дітей з особливими потребами”.

Вікторія Отаманчук.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета