28 травня 2022 року
06:43:19

Суспільство

Як неординaрно нa Тернопіллі цього року нaзивaли дітей

16.10.2018 06:00

Упродовж січня—серпня 2018 р. в Тернопільській облaсті зaреєструвaли 5746 новонaроджених, з них 2954 хлопчики тa 2792 дівчинки.

Ми вже писали, що чимало мешканців краю надало перевагу незвичним іменам: чоловічим — Aдaм Тaхa, Aмфілохій, Еммaнуель, Пребі Джесaя, Ріaд; жіночим — Aйлa, Aсу, Версaвія, Джівaнa, Кaтеринa Зейнеп, Кірія, Нея, Тaвітa. Звісно, батьки хотіли в такий спосіб виразити індивідуальність маляти та вирізнити  крихітку з-поміж інших діток. Проте, вчені попереджають: з експерементами слід батькам бути обережними, адже ім`я стуттєво впливає на долю, характер, соціальний статус і навтіь майбутнє працевлаштування  дитини. 

Так, у 2013 році британська журналістка Кеті Гопкінс зізналася, що імена дітей викликають у неї певні асоціації із соціально-економічним статусом їхніх батьків. Вона пояснила, що, обираючи друзів для своїх дітей, зазвичай надає перевагу “гарним старим вікторіанським іменам” або іменам латинського чи грецького походження,пише bbc.com Попри обурення, яке викликала її заява в суспільстві, низка досліджень свідчить, що така звичка може бути доволі поширеною.

Директор Інституту політичних досліджень у Північно-західному університеті Девід Фільо провів кілька досліджень, присвячених впливу імен на наше життя. Спочатку за допомогою опитувань він виявив імена, які могли асоціюватися з представниками робочого класу або родинами афроамериканського походження.
Суфікс “іша” (як в імені Лакіша), як правило, пов’язаний з бідним походженням, так само як й апостроф в імені (приміром, Du’Quan – Дюкан). Потім він порівняв братів та сестер в окремих родинах, в яких одна дитина носила ім’я, більше характерне для робітничого класу, а інша – ім’я, притаманне середньому класу.
 
Дослідник з’ясував, що діти з пролетарськими іменами мали гірші успіхи в школі, ніж їхні брати та сестри. Можливо,припустив,  причина в певних стереотипах суспільства, яке наділяє імена очікуваннями, пов’язаними з соціальним класом.

Цей ефект виходить далеко за межі школи, як підтвердили імена студентів Оксфордського університету. Грегорі Кларк порівняв імена 14 тисяч студентів, які навчались в Оксфорді з 2008-го до 2013 року, з іменами населенням в цілому. Дослідник виявив, що серед студентів найпрестижнішого університету Британії траплялося втричі більше Елеонор, ніж серед загального населення. Далі за популярністю йшов Пітер, Саймон, Анна і Кетрін.

Крім соціального класу, вашу долю може визначати те, наскільки легко ваше ім’я вимовляється.

Одне дослідження, в якому взяли участь 49 дорослих американців азійського походження, показало, що коли викладачі вимовляли їхні імена з помилкою, вони сприймали це як прояв “расової дискримінації”. Дія цього ефекту продовжується й у дорослому житті, як з’ясували два дослідники. Вони розіслали два різних типи резюме на роботу за газетними оголошеннями в Бостоні і Чикаго. В одній половині резюме значилися імена, характерні для білого населення, як-от Емілі Волш і Грег Бейкер, а в іншій – імена афроамериканського походження, приміром, Лакіша Вашингтон або Джамал Джонс.

Результати показали, що Емілі і Греги мали вдвічі більше шансів потрапити на співбесіду, ніж Лакіши і Джамали.

Дослідження Девіда Фільо також показало, що хлопчики, імена яких походять від жіночих, частіше потрапляють в халепу, ніж їхні однолітки з типово чоловічими іменами. Ця різниця надто помітна в класах, де є дівчинка зі схожим ім’ям.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета