06 липня 2022 року
22:11:21

Суспільство

Академія на Тернопільщині отримала ректора

29.04.2015 05:38

Дата: 29.04.2015

21 квітня  2015 року в Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім.Тараса Шевченка відбулися вибори керівника навчального закладу. Кандидати на посаду – в.о.ректора академії, професор А.М.Ломакович та доктор педагогічних наук, професор Тернопільського національного економічного університету ім. Ю.А.Щербяк після зустрічей з науково-педагогічними і педагогічними працівниками, студентами академії і коледжу, адміністративно-технічним персоналом представили конкретну програму перспективи діяльності академії.

 

Більш ніж переконлива перемога кандидата фізико-математичних наук, заслуженого працівника освіти України, почесного академіка Академії наук Вищої школи України, корінного кременчанина і почесного громадянина м.Кременця, професора А.М.Ломаковича: 316 (90,45 %) голосів – закономірна й обумовлена низкою об’єктивних факторів.

 

Насамперед, найпереконливішими агітаторами за кандидатуру професора А.М.Ломаковича виступили його харизматична особистість і вагомі результати двадцятирічної діяльності на посаді керівника навчального закладу. Як для керівника вищого закладу освіти, для нього характерне поєднання стратегічної далекоглядності і послідовності з тактичною гнучкістю та динамікою у прийнятті і реалізації рішень. Модель його управлінської діяльності чітка, ефективна і зрозуміла для очолюваного ним колективу: визначення стратегічної мети; розробка алгоритму її досягнення; мобілізація команди на відповідальне і творче вирішення завдань за принципом ”творча самостійність – підвищена відповідальність“; оперативне внесення коректив із врахуванням динаміки процесу і зовнішніх обставин; системний моніторинг стану справ.

Продуктивність управлінської моделі Ломаковича-ректора підтверджена досягненнями навчального закладу. За перші 10 років діяльності на посаді директора педагогічного коледжу він зумів змістити акценти на посилення науково-педагогічного потенціалу та зміцнення навчально-матеріальної бази закладу, що дало змогу успішно вирішити проблему переходу від коледжу, як вищого закладу освіти ІІ рівня акредитації, до інституту, як ВНЗ ІІІ рівня акредитації. Відкриття гуманітарно-педагогічного інституту стало не лише особистим успіхом професора А.М.Ломаковича й очолюваного ним колективу, а й відновило історичну справедливість – повернуло Кременцю славу міста з двохсотлітніми традиціями високої освіти.

Наступне десятиріччя творчої діяльності Ломаковича-ректора пов’язане з організацією та вдосконаленням роботи гуманітарно-педагогічного інституту. Зроблена ставка на підготовку власних науково-педагогічних кадрів: щороку десятки працівників інституту отримували наукові ступені та вчені звання. Ліцензовано низку нових спеціальностей, магістратуру. Розгорнули роботу науково-дослідні лабораторії. Активізувалась науково-публіцистична діяльність професорсько-викладацького складу. Організовувались всеукраїнські та міжнародні наукові конференції на базі інституту та розширилась участь науковців навчального закладу в аналогічних наукових форумах в інших ВНЗ та за рубежем. Започатковано видання кількох постійних наукових збірників, в тому числі студентських. Розширились міжнародні наукові та культурно-освітні зв’язки інституту: укладено угоди про співпрацю з окремими вищими закладами освіти та науковими інституціями Польщі, Білорусі, Німеччини й інших країн; налагоджені контакти з представниками української діаспори; інститут став активним учасником і базою проведення міжнародних культурно-мистецьких зустрічей, художніх пленерів, традиційного українсько-польського літературно-мистецького форуму ”Діалог двох культур“. Створено Інформаційний та Видавничий центри навчального закладу.

Як підсумок досягнутого, початок третього десятиріччя у функціонуванні навчального закладу під керівництвом професора А.М.Ломаковича ознаменувався переходом інституту до нового освітянського статусу – статусу гуманітарно-педагогічної академії. Саме на цьому рубежі відбулися вибори ректора оновленої альма-матер і 9 із 10 виборців віддали свої голоси за А.М.Ломаковича не лише як за ініціатора й архітектора такої складної науково-освітньої структури, а й на знак підтвердження значимості для всіх і кожного здійсненої ним роботи у попередні десятиріччя і схвалення задекларованого стратегічного курсу розвитку навчального закладу в майбутньому.

Серцевиною стратегічного курсу Ломаковича-ректора була і залишається двоєдина парадигма: еволюційний поступ гуманітарно-педагогічної академії до профільного педагогічного університету та збереження в Кременці самостійного автономного вищого закладу освіти. Тактичний інструментарій досягнення цієї мети – апробований науково-освітніми інституціями Європи та світу і спроектований на наші національні та локальні реалії: започаткування власної аспірантури, підготовка науковців у докторантурі, створення робочої групи ґрантової підтримки, синтез освітнього і наукового процесів, акцент на практичній підготовці педагога, обов’язкове знання фахівцями англійської мови, ліцензування нових освітніх програм, інформатизація навчального процесу, інтеграція до європейського науково-освітнього простору тощо.

Започаткована ректором академії, професором А.М.Ломаковичем стратегічна лінія отримала абсолютну підтримку професорсько-викладацького складу, студентів та адміністративно-технічного персоналу навчального закладу. В її доцільності й ефективності переконаний кожен.

Джерело

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета