03 жовтня 2022 року
11:56:29

Суспільство

Тернопільщина готується до медичної революції

25.07.2016 11:19

Масштабний прорив у наданні медичних послуг планують цього року зробити на Тернопільщині. У 2016-му адміністрація області має намір закінчити кілька важливих об’єктів: реконструкцію інфекційного відділення Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги та радіологічного корпусу КЗТОР «Тернопільська університетська лікарня», а також відкрити сучасний кардіоцентр.

Інфекційне відділення Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги, яке ремонтують з листопада 2015 року, хочуть здати в експлуатацію  до кінця серпня. Хоч заклад і є комунальною власністю Тернополя, область допомагає в його реконструкції – 5 млн. грн. було вділено з Фонду регіонального розвитку Тернопілля, ще 4,5 млн. грн. доклало місто на умовах співфінансування, інформує “Свобода”.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна підкреслює, що об’єкт є одним із стратегічних, бо це єдиний медичний заклад в області, де надають послуги третинного рівня з лікування інфекційних захворювань. На базі відділення також працює кафедра вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет  ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України».

Хоч інфекційне відділення і функціонує вже понад півстоліття, за останні два десятки років ремонтні роботи тут не проводилися. На сьогодні реконструкція здійснюється відповідно до європейських вимог. Зокрема передбачений бокс з окремим входом для хворих з SARS, пташиним грипом, з грипом «Каліфорнія». Запланована реконструкція виконана на 85%. Наразі завершують ремонтні роботи фасаду, на першому поверсі, у підвальному приміщенні, відбувається тестування вентиляційної системи, повністю закінчено добудову сходової клітки, включаючи монтування ліфта. На початок липня із загального кошторису освоєно близько 7 млн. грн.

Особливістю закладу буде те, що у ньому облаштують окремі палати-бокси для лікування як дорослих, так і дітей. За словами головного лікаря Ярослава Чайковського, інфекційне відділення розраховане на 60 ліжко-місць, але площа цілком дозволяє розмістити тут  75-80 пацієнтів.

Водночас обласна державна адміністрація докладає максимум зусиль, щоб уже цього року на Тернопільщині відкрився повноцінний кардіологічний центр. Для цього виділено понад 20 млн. грн. На придбання сучасного обладнання будуть спрямовані 14,5 млн. грн. Стажування медиків, які працюватимуть у кардіохірургічному відділенні, відбудеться за сприяння білоруських колег на базі однієї із польських клінік серцевої хірургії.

Наразі хворі змушені звертатися у лікувальні заклади Львова, Києва, Луцька. Хоча наукова та практична база Тернополя не поступається їм. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна сподівається, що вже цього року в області зможуть зробити першу пересадку серцевого клапана, операції на відкритому серці, встановлення стентів тощо. Важливо, що відкриття сучасного кардіоцентру на Тернопільщині допоможе знизити невтішну статистику – минулого року 700 осіб з хворобами серця померли дорогою до місця діагностування.

Також в активній фазі перебувають роботи в КЗТОР «Тернопільська університетська лікарня». Тут проводять реконструкцію радіологічного корпусу з надбудовою для розміщення лабораторного комплексу та централізованої стерилізації. На об’єкті утеплено фасад, відремонтовано покрівлю, проведено комунікації, резервне електропостачання, встановлено енергозберігаючі вікна, тривають внутрішні штукатурні роботи. Будівельна готовність корпусу складає 61%, станом на червень освоєно 24,3 млн. грн.

  • Думаю, 2016 рік буде роком медичної революції на Тернопільщині – ми вийдемо на новий рівень у забезпеченні умов лікування жителів нашої області, – підсумував Степан Барна.

Нагадаємо, що в березні 2016 року на Тернопіллі відкрили після реконструкції обласний перинатальний центр «Мати і дитина», розрахований на проведення понад 2,5-3 тисяч пологів на рік.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета