22 жовтня 2021 року
21:41:23

Суспільство

Тернопільські дитсадки заживуть тепер по-новому

06.06.2016 14:11

Міністерство освіти України затвердило нові  правила для дитсадків. Завдяки їм, кажуть фахівці, можуть зменшитись черги у дошкільні заклади і легалізувати невеликі приватні садочки.

Новий регламент скасовує обов’язкову довідку від педіатра, якщо дитина більше трьох днів не відвідувала садок і в неї немає “явних ознак захворювання”. У тексті регламенту слово “довідка” згадане лише тричі. Довідка про стан здоров’я потрібна тепер лише при прийманні дитини в садок, після перенесення інфекційної хвороби і для купання в басейні. Чинне до сьогодні правило про довідку від педіатра після трьох пропущених днів уже недійсне.

Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин (окрім інфекційної хвороби. – Ред.) приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання”,сказано в документі, розісланому в управління освіти по всій Україні.

Якщо батьки привели дитину в садок і вихователі запідозрили, що вона нездорова, її має оглянути штатний медичний працівник, пояснив Святослав Протас, в.о. голови Державної санепідемслужби.

Чи можна відвідувати садки дітям без щеплень, вирішуватиме тепер лікарсько-консультативна комісія при поліклініці. Однак подробиць того, як працюватиме ця комісія, в документі немає.

Документ дозволяє садкам працювати без власної кухні і пральні, користуючись зовнішніми послугами. 

Якщо в дошкільному закладі немає свого харчоблоку, готову їжу для дітей можна замовляти в інших постачальників, які дотримуються всіх законодавчих вимог. При цьому “відповідальність за неякісне харчування буде нести той суб’єкт, який цю послугу надає”, а не керівництво садка, уточнив пан Протас.

Так само з пранням білизни. Відтепер можна замовляти послуги зовнішніх пралень, якщо лише вони не обслуговують інфекційні лікарні чи об’єкти хімічної промисловості.

Ці дві вимоги – відсутність власного харчоблоку і пральні – часто ставали на заваді маленьким приватним садкам, які хотіли отримати ліцензію. Очікується, що це дозволить вийти з тіні і отримати ліцензію невеликим комерційним закладам, розташованим у квартирах чи приватних будинках.

Нові правила також дозволяють використовувати в садках двоярусні дитячі ліжка для економії місць. Автори регламенту наголошують, що це не означає збільшення кількості дітей в групах.

В уряді сподіваються, що новий регламент, навпаки, має зробити садочки доступнішими для дітей і батьків.

Там очікують, що спрощення правил дозволить розвиватися новим дошкільним закладам.

Cеред інших змін – скасування обмежень для зовнішнього вигляду вихователів.

Джерело: BBC. Україна

 

 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031