03 липня 2022 року
23:23:34

Політика

Чи виграє Тернопільщина від призначення Барни? Думки політиків

04.04.2015 11:45

Дата: 04.04.2015

Програє чи виграє Тернопільщина від призначення “порошенківця” Степана Барни головою облдержадміністрації? Чи впорається новоспечений губернатор та які першочергові завдання мав би поставити перед собою? Ці питання TopNews поставило кільком представникам різних політичних сил області.

Ось що вони відповіли.


Михайло Апостол, радник міністра внутрішніх справ з питань антикорупційної боротьби у галузі агропромислового бізнесу, “народнофронтівець”,  екс-нардеп від БЮТ:

“Лі Куан Ю, ставши прем’єром Сингапура, теж не мав досвіду. У нього було тільки бажання і віра зробити найкращою країну, де б жили щасливі громадяни. І йому це вдалося. Він не нажив статків для себе, не забрав з собою мільярди, а забрав мільйони вдячних сердець. Якщо губернатор скоро збере команду досвідчених управлінців, а не заповнить квотні посади, то може стати найкращим губернатором”.


Юрій Чижмарь, депутат Верховної Ради України (“Радикальна партія Олега Ляшка”), екс-голова Тернопільської ОДА:

“Призначення Степана Барни пов’язане із проведенням місцевих виборів у жовтні. Враховуючи різке падіння рейтингу Президента, йому важливо, щоб область очолювала людина, яка може правильно використати адміністративний ресурс і забезпечити перемогу пропрезидентської партії на місцевих виборах. А Барна має великий досвід виборчих кампаній, він очолював штаб Порошенка на президентських виборах і БПП – на парламентських. Думаю, якби Президент ставив перед новообраним головою не виборчі цілі, а питання життєдіяльності області, то область півроку не була б без голови ОДА.

Чи справиться Степан Барна? З політичною задачею може справитися тільки за умови, якщо відкине надію на адмінресурс і зможе об’єднати навколо себе лідерів громадської думки.  Щодо управлінських досягнень, то важко щось прогнозувати, враховуючи, що новий очільник області ніколи не працював на держслужбі і не обіймав керівної посади навіть на маленькому приватному підприємстві. На жаль, логіку кадрових призначень Президента інколи важко зрозуміти. В кращому випадку давній “патрон” Барни, нардеп від “Народного фронту” Заставний “порекомендує” йому своїх колишній замів по мерії, які і будуть реально управляти областю.

Які першочергові задачі має поставити перед собою? Спочатку треба налагодити ефективний і конструктивний діалог з депутатами облради, в якій більшість має “Свобода”, і відновити виконавчу дисципліну органів виконавчої влади, які майже рік працювали без голови. Тоді визначитися із пріоритетами. В першу чергу треба звернути увагу на лікування, соціальну реабілітацію і працевлаштування учасників АТО. Далі – економіка, екологія, соцсфера. Усе не перерахуєш і не все вирішується на рівні області. Але є напрямки, які в цих умовах по плечу голові ОДА. Назву тільки в економіці. В області потребує реанімації спиртова галузь, зовсім не розвинений потенціал відновлювальної енергетики, не підтримується переробна галузь в сільському господарстві, не в повній мірі використовуються  малопродуктивні землі під багаторічні насадження, тощо”


Ігор Побер, депутат Верховної Ради України, “ударівець”:

“Патріотизму та завзяття, що є у Степана Барни, вистачить на всю  область. Що ж до відсутності досвіту на керівній посаді, то важливо, щоб він підібрав професійну команду. Якщо його заступники, начальники департаментів, управлінь будуть фахівцями, то все у нього вийде. А ми, депутатська група “Тернопільщина”, до якої входять усі народні депутати від Тернопілля, обов’язково підставимо плече. У нього все повинно вийти, бо призначення Степана Барни — то наша спільна відповідальність. Якщо ж не дослухатиметься до наших порад, то …ставитимемо на горох на колінця в куток))) Але думаю, до цього не дійде, бо він виважений і мудрий політик”.


Леонід Бицюра, заступник голови ОДА, “свободівець”:

“Важливе питання для області зараз — проблема зайнятості. У нас більша частина задіяна в бюджетній сфері і торгівлі. Це ті сфери, які дають найнижчу зарплату і найнижчий ефект доданої вартості. Тобто, передбачається перетік в інші сфери зайнятості. Відповідно постає вагоме питання перекваліфікації. Це глобальне питання, бо в цілому добробут людей падає.

А по значимості наперед постало питання роботи з населенням щодо впровадження урядових і президентських реформ. Це доволі складно, оскільки з 1-го квітня зросли тарифи на житлово-комунальні послуги. Населення реально бідне і з ним нелегко такі глобальні речі просувати на рівні України чи говорити, наприклад, про відновлення машинобудування на Тернопільщині. Люди простіше сприймають відсутність грошей в своїй кишені або на рахунках.
Дуже серйозна реформа йде територіальна. Саме облдержадміністрація має зробити перспективний план формування територій громад і він має бути погоджений з обласною радою і погоджений Кабміном. Тобто керівник адміністрації мусить знайти компроміс інтересів громад, які готові об’єднуватися, і виконавчих органів, які там розміщені. Це також дуже важливо, адже ми отримаємо лише місячний термін для формування перспективного плану і це дуже короткий термін. Попередня реформа готувалася мінімум півтора року. Дуже важливо, щоб голова ОДА міг забезпечити контакт з адміністрацією Президента і Кабміном.

Є питання і просування самої області як транспортно-логістичної території, центру Західної України. Тоді ми можемо ефективно працювати з можливими інвесторами. Оскільки, в нас дуже низький внутрішній споживчий ринок, мала купівельна спроможність наших жителів, то ми повинні працювати на зовнішні ринки. Має відбутися зміна структури економіки. Це також на відповідальності нового голови ОДА. А щоб стимулювати зміну структури економіки, нам треба розворушити мале підприємництво в галузях сільського господарства і промисловості.

Важливий момент в тому, що через економічні санкції до Росії, дуже впав експорт в Росію і країни СНД. Тому важлива ділянка в роботі ОДА — стимулювання сертифікації продукції та виробництва місцевих виробників для виходу на європейський ринок.

Потрібно розв’язувати і проблему деградації села створенням кооперативів, налагодити внутрішньообласний ринок палива. Якщо і далі перераховувати проблемні ділянки, то потрібно наголосити і на неграмотному проведенні мобілізації в області.

Чекаємо від нового голови і налагодження роботи з нашими народними депутатами. Тому, що досі від наявності їх у Верховній Раді України ефекту не було.
Сучасний голова ОДА має стати адміністратором процесу, вміти організувати роботу. Це його задача. Планування, організація, контроль — усе дуже просто. Але разом з тим, він має змінити методи роботи ОДА. Потрібна гнучка система управління для області. Це свого роду операційна оболонка для адміністрування процесами і він має бути координатором. Завжди проблемою для нашої області були особисті і політичні амбіції у час вирішення важливих для краю питань, які все руйнували. Так неодноразово було у вирішенні спільних питань облради і ОДА, окремих керівників. Треба бути незалежним арбітром. Фактично ми всі розуміємо, що у керівника має бути досвід, але є люди, які пропрацювали 20-30 років і вже не цікавляться нововведеннями, вони менш гнучкі, щоб задіяти іншу практику, і дуже багато процесів в Тернопільській області відбувається просто по інерції в уставленому порядку. А тому в нас величезна диспропорція в розвитку порівняно з сусідніми регіонами. Тернопільщині потрібен ривок, який може дати тільки якийсь креатив, нестандартний підхід. А тому великі сподівання на те, що той ривок буде за рахунок не досвіду, а нового підходу до вирішення питань”.Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета