25 вересня 2022 року
11:25:50

Політика

Чого так боїться голова Тернопільської ОДА ?

28.06.2016 14:11

І боїться до такої степені, що переступив через Закон.

Між іншим – не вперше, адже за плечима в нього : і використання службового становища для проведення виборів, і тиск на опонентів через військкомати, і повернення до влади регіоналів …

Наразі ж мова про те, що очільник краю Степан Барна і досі не визначився, ким бути депутатом облради чи губернатором губернії.  Сидіння на обох стільцях вже спровокувало у головного порошенківця нашого краю “політичний геморой”. “Вилікувати недугу” можна, лише обравши щось одне та відповівши за порушення перед судом. Слухання справи, до речі,  відбудеться вже 30 червня об 11. 00 в Тернопільському обласному адміністративному суді. Вхід на видовища – вільний ! Запрошую.

Між іншим, Степан Барна чи не єдиний чиновник, який досі руками й ногами чомусь тримається за обидві посади. Голосить, що на його боці – Конституція,  де всім українцям прописано права й свободи. Зручно, правда: не підходить закон – взивай до Конституції, не підходить якась стаття Конституції – апелюй до Закону. А ще можна схитрувати і закон -законом перекрити. 

” Пан Барна свою позицію аргументує також тим, що нічого законного не порушує, бо був призначений та обраний до того “закону про сумісництво”, а закон зворотньої сили не має, і тому й проблеми нема,  – зазначає співпозивач,  депутат облради від ВО “Свобода” Олександр Башта.Я поцікавився,  навіщо йому те депутатство, якщо має і так велике навантаження держслужбовця ?  І перед громадою, наголосив йому, якось не гарно виходить, люди ж не дурні, все бачать та розуміють, що одна “попа” сидить на двох стільцях … Але йому байдуже, і до громади, і до морального боку питання. Повторює, ніби папуга, що його той закон не стосується, і крапка” .

Що ж, стосується чи не стосується – скаже суд.  Хоча, позивач – екс-голова Шумської РДА, свободівець Василь Габор, має сумніви, що той суд  наважиться піти супроти ставленика Порошенка в краю, одночасно і підневільного нардепа Заставного, першої особи Тернопільщини Барни. 

Зрештою, справа ця є своєрідним іспитом для всієї судової системи, іспитом, який покликаний продемонструвати чи працює вона “по-новому” чи за законом ?

Але чому губернатор так твердо вхопився за ті обидва стільці ? Варіанти два. Перший, або він розуміє, що так на керував в області, що Гарант ось-ось зніме його, тому й боїться втратити запасний аеродром, аби знову не стати політичним ніким, яким власне і був до свого призначення. Другий, або він  усвідомлює, що коли відмовиться від мандата, то сформована таким потом, страхом, домовленостями й грішми більшість – розпадеться, отже – він  втратить вплив та підтримку свого депутатського корпусу. Який тоді з нього тоді порошенківський Карабас-барабас ? 

Нагадаємо,  Василь Габор та Олександр Башта у своєму позові  просять притягнути до адміністративної відповідальності голову Тернопільської обласної державної адміністрації Барну Степана Степановича відповідно до ст. 172-7 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення” та зобов’язати Барну Степана Степановича усунути конфлікт інтересів, який полягає в суміщенні посади голови обласної державної адміністрації з діяльністю депутата обласної ради, згідно ст. 10 Закону України “Про державну службу”.

Відповідно до п.2.3 ст. 10 “Закону України “Про державну службу” державний службовець не має права: суміщати державну службу із статусом депутата місцевої ради, якщо такий державний службовець займає посаду державної служби категорії “А”.

Роман Задорожний.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета