18 січня 2022 року
01:47:58

Політика

Чому мовчить Барна? Невже як педагог одобрює “каплунівські методи”?

08.02.2016 09:44

08.02.2016

Сьогодні МОН має визначити долю директора Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі Андрія Каплуна.

“Квазіпедагогу” світить або догана, або звільнення. Хоча і перше, і друге, якщо по совісіт, занадто легке покрання для директора-тирана.

На звільненні псевдореформатора  наполягає і Громадська рада, що діє при департаменті освіти і науки Тернопільської ОДА. Під час засідання, що відбулось 5 лютого, голова ради Ірина Чорна повідомила, що ще 9 червня 2015р. на засіданні Громадської ради розглядалося питання по фактах зловживань службовим становищем директором А.В. Каплуном.

“Зокрема, із звернення студентів Тернопільського вищого професійно-технічного училища №1 стало відомо: “про запровадження директором училища системи матеріальних штрафів “покарання рублем”. За порушення дисципліни студентом, директор погрожує виключенням, або пропонує батькам сплатити штраф (повернути стипендію), або ж на визначену суму купити те, що, мовляв, потрібно для училища і написати заяву, що це вони роблять як добровільні внески. Порушення дисципліни в училищі регламентується “Правилами поведінки учнів”, які розроблені в цьому ж навчальному закладі і затверджені самим директором. Частина положень цих правил уже самі по собі є посяганням на права та свободу громадянина. Студенти проходять “виробничу практику” безоплатно працюючи поварами, офіціантами в кафе “Марія” по вул. Лозовецька, 24. Кафе надає платні послуги по громадському харчуванні, бенкетах, весіллях”, – повідомляє пані Ірина також на своїй сторінці в соцмережах . – На засіданні 09.06.2015р. був присутній директор департаменту освіти і науки ТОДА Л.Л.Крупа. Проте, жодних заходів з перевірки фактів та усунення грубих порушень зі сторони директора училища не вжив… Зважаючи на те, що А.В.Каплун не тільки не визнає своїх помилок, а ще й хизується своїми антинауковими методами, продовжує погрожувати студентам, змушує відмовлятися від своїх свідчень, погрожує батькам, журналістам, демонструючи неадекватну агресивну поведінку, окрім звільнення варто заборонити йому подальшу педагогічну діяльність”.

Ірина Чорна також зазначає, що в” колективі також є педагоги, які уже потрапили під негативний вплив цього квазіпедагога і на даний час створюють неменшу загрозу для психічного здоров’я студентів, запроваджуючи “каплунівські методи”. З метою профілактики подальших інцидентів, департаменту освіти варто організувати для педагогічного колективу училища курс просвітницьких лекцій з педагогіки та психології з обов’язковим іспитом. Провести дострокову переатестацію”.

Тим часом перші особи Тернопільщини щодо конфлікту мовчать, ніби в рот води набрали. Особливо дивно це виглядає з боку голови ОДА, педагога за освітою Степана Барни, котрий коментує буквально все. Мовчить і новоспечений заступник Степана Степановича з гуманітарних питань, також педагог за освітою Юрій Юрик. Можливо, причина їхнього мовчання – у політичному окрасі пана Каплуна? На цих виборах він балотувався до обласної ради за списком БПП, який очолював Барна. І якщо врахувати те, що ще в червні 2015-го Громадська рада, що діє при департаменті освіти і науки ОДА, як сповіщає Ірина Чорна, знала і про методи Каплуна, і про “покрання рубрем” учнів, то виникають питання до самого Барни: свідомо чи не свідомо він вів квазіпедагога до влади?

Якщо свідомо, то, виходить, нічим не ліпший він нього, і, можливо,  тому й  мовичть, що методи його одобрює. Якщо не свідомо, то, ивбачте панове, але який з нього тоді перший номер? Номінальний?  Цікаво, скількох ще таких ось “каплунів” заховалось у списках БПП і, можливо, навіть пролізло в ради різних рівнів?

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета