17 серпня 2022 року
05:05:17

Політика

Навіщо влада шантажує та залякує людей?

12.08.2015 16:54

12.08.2015

Тернопільщина належить до трійки областей України, які ще досі не затвердили  перспективних планів формування територій громад.  Сесія обласної ради, на якій планувалось розглянути це питання, не відбулась через відсутність кворуму.  Очільник ОДА Степан Барна звернувся до депутатів облради, мовляв, зберіться цього четверга, 13 серпня, на сесію, проголосуйте, бо інакше ледь не сто лих впаде на голови мешканців краю.

Чи справді затвердження перспективного плану вже до 15 серпня  є таким вкрай важливими для Тернопільщини і чи мають реальне підгрунтя страшилки, якими сипле влада, цікавимось у колишнього народного депутата, екс-голови ОДА, члена політради ВО “Свобода” Олега Сиротюка.

Олеже Мирославовичу, серед людей вже народився жарт, мовляв, Тернопільщина тепер – як США, бо також матиме 50 штатів. То кількість територіальних громад, котрі виявили бажання об’єднатись,  вже остаточна?


– Далеко не остаточний, адже процес обговорення, консультацій між громадами триває. Завдяки громадським слуханням, яких вимагали депутати-“свободівці”, і які активно відбуваються в області, люди отримують достовірну інформацію щодо Закону про добровільне об’єднання. Відповідно, вже нині кількість таких громад зросла вдвічі, і це – далеко не межа. Є громади, які воліють залишатись самостійними, як зараз, бо бачать для себе більше мінусів, аніж плюсів від цієї “реформи”. Фракція ВО “Свобода” в облраді вимагає проведення детального аналізу стосовно кожної громади і лише тоді приймати остаточне рішення.

Обурює те, що адміністрації відмежувались від правдивого спілкування з людьми, а хочуть провести “реформу” за будь-яку ціну. З уст влади звучить дуже багато неправди і відвертих маніпуляцій чи навіть шантажу. Масові факти фальсифікацій громадських слухань і підписів сільських голів свідчать про цинізм і безпринципність влади, яка, змінивши прізвища керівників, не змінила своєї суті. Тому “свободівці” переконані, що люди, громади і уся область не може бути розмінною монетою в чиновницьких кабінетах. Примусової колективізації сільських рад в області ми не допустимо, об’єднання громад можливе лише за умов добровільності та проведення місцевих плебісцитів.

– Людей лякають, що, мовляв, якщо на цій сесії депутати облради не затвердять перспективного плану, то область не отримає з Державного бюджету 65 млн грн. Це так?

– Чергова порція брехні від влади. На цей і наступні роки для Тернопільської області передбачено фінансування з Державного фонду регіонального розвитку, на 2015 рік -102 млн.грн., на 2016 р – 147 млн.грн. Це передбачено статею 24 Бюджетного кодексу та законом про Державний бюджет. Ці кошти є розрахунковими і вони не можуть бути відмінені, бо передбачені законодавчо. 3 серпня 2015 року вже прийнято рішення про скерування 32,6 млн. грн. на соціально-економічний розвиток області, тому переконаний що в область надійдуть всі кошти, які нам законодавчо передбачені. Навіщо обласним чиновникам вводити в оману депутатів і всю область не розумію. Хоча така поведінка вже стає їх основною прикметною ознакою.

– Ще одна страшилка від влади:  якщо перспективний план не буде затверджено націй сесії, громади проводитимуть вибори на старій основі. Таке можливо?

– 17 липня Верховна рада прийняла постанову про призначення виборів до обласних, районних рад, а також усіх міських, селищних та сільських рад на 25 жовтня 2015 року. Ці вибори пройдуть на новій основі – нещодавно підписаному новому законі про місцеві вибори. Окрім того, в перехідних положеннях проекту змін до Конституції визначена дата виборів в об’єднаних громадах, а саме – вибори голів громад, депутатів рад громад, районних, обласних рад проводяться в останню неділю жовтня 2017 року. Ось і вся правда.

– Якщо всі страхи безпідставні, то чому тоді владі  так важливо затвердження отого перспективного плану вже на цій сесії облради? Люди ж ще мають час на обговорення та роздуми…

– Наші мудрі предки казали: сім раз відмір – один раз відріж. Але наші можновладці діють за принципом: ми відріжемо, відзвітуємо, а як щось піде не так, – призначемо винних. От і виходить, що в європейських країнах, подібні реформи тривали роками, людям роз’яснювали, люди зважували “за” і “проти”, і лише тоді приймалось рішення. На це в Польщі пішло 8 років, а в нас хочуть за місяць-два так-сяк все “реформувати”. Фундаментальні зміни потребують ретельної підготовки і суспільного сприйняття. Влада, на жаль, призабула, що Революція Гідності, змінила людей – вони стали мудрішими і відповідальнішими, і все, що буде втілюватися силою, шантажем, не приживеться на нашій землі. Навіть розуміючи, що на депутатів-“свободівців” виллється ще багато бруду від теперішньої влади, ми не будемо обслуговувати їхні забаганки і не –  не відступимо від нашого переконання діяти в інтересах нашого краю та в інтересах майбутнього нашої країни.

Спілкувалась Христина Кміть.

Джерело: “Нова Тернопільська газета”.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета