04 липня 2022 року
06:10:02

Політика

Чому насправді “свободівці” не голосували за перспективний план формування об’єднаних територій громад?

19.08.2015 09:18

19.08.2015

Депутати Тернопільської обласної ради 13 серпня не схвалили перспективний план формування об’єднаних територій громад. Чому не проголосували? Причин, пояснюють, і вагомих, доволі багато. Основні: влада  сама собі “намалювала” план формування територій громад, не питаючи думки чи згоди самих громад, і замість роз’яснити людям, спробувала шантажем, фальсифікацією документів, залякуваннями примусити їх до об’єднання за ним.

Моя сім’я, родина відчула, що таке колективізація і добре пам’ятає, що таке колгоспи, – зазначив під час пленарного сесійного засідання депутат облради , “свободівець” Мирон Кузик. Згодом це зрозумів і я. Зараз ситуація повторюється. Влада заганяє людей в колгоспи. Тільки тепер це називається  “об`єднання територіальних громад”. Особисто я не буду голосувати за таке об’єднання!”.

Позиція та поведінка представників фракції ВО “Свобода” – правильні, – переконана в.о. сільського голови  Лідихова Кременецького району Людмила  Степанюк. –  “Свободівці” – молодці,  вони показали свою позицію, відстояли інтереси громад, не піддались на провокації та шантаж влади. Реформи потрібні Україні, бо це зміни, але впроваджувати  їх  варто не впродовж трьох- чотирьох місяців. У європейських країнах на це йдуть роки. Ухваленню будь-якого рішення, особливо того, що стосується майбутнього громади, має передувати обговорення, роз’яснення, а нічого того не було.  У столиці чи в чиновницьких кабінетах ОДА намалювали собі перспективний план формування територій громад, поділили райони, як хотіли, і крапка. Нас, простих людей, ніхто не питав: хочемо – не хочемо, підтримуємо – не підтримуємо. То це називається  добровільне об’єднання? Примусове це об’єднання, а не добровільне. Ми проти нього! ”.

Правильно зробили “свободівці”, що не проголосували за той перспективний план, – зазначає секретар сільської ради села Добриводи Збаразького району Марія  Чудакевич.Тією адмінреформою ми зовсім не задоволені, вона має на меті знищити село, стерти з лиця землі. Судіть самі:  якщо заберуть із села школу, садок, ФАП, сільську раду, то хіба  лишиться в нім хтось жити? А заберуть, бо, наприклад, кажуть, що для того, щоб була одинадцятирічка треба аж 100 дітей. Значить, якщо не буде такої кількості, то школу реорганізують, і матимемо замість одинадцятирічки в кращому випадку – дев’ятирічку, а в гіршому — початкову школу, або й узагалі тільки дитячий садок. Дітей доведеться возити на науку в сусіднє село, якщо в нім школа залишиться.   Та й узагалі в тій “реформі” нічого не зрозуміло, ніякої чіткості нема: що буде після її впровадження, хто за що відповідатиме. Влада тільки тисне: “Об’єднуйтесь”, а ніхто ж нічого нікому не пояснює. Та й навіщо села чіпати? Особливо ті, що ще живуть, розвиваються, щось роблять…  Щоб знищити, перетворити на хутори?  І хіба можна говорити чи впроваджувати якісь реформи, коли в країні – війна  і дефолт? Складається враження, що влада просто хоче пустити по світу з простягнутою рукою свій народ”.

Це думки тільки кількох представників громад Тернопільщини. Але вони висловлюють ставлення до так званої адмінреформи більшості населення області. Та в гонитві за виконанням наказів згори владі байдуже до думки тих, чиї інтереси вони покликані захищати.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета