06 липня 2022 року
23:04:51

Політика

Якими посадами віддячить заступникам губернатора Тернопільщини “тіньовий бос”?

12.05.2015 18:17

12.05.2015

Від початку квітня Тернопільщина почала жити по-новому, чи правильніше, як кажуть мешканці краю, за правилами нардепа від “Народного фронту” Заставного.

Видно це, наголошують, неозброєним оком. На посаді губернатора Тернопільщини “порошенківець” Степан Барна усе більше нагадує весільного генерала: нагороджує, дякує, вітає, а всі важливі питання (як економічні, так і кадрові), подейкують, вирішує саме Роман Йосипович. Такий собі “сірий кардинал” чи правильніше “тіньовий бос”. Але то до пори, до часу. Емоційному, амбітному та трохи авантюрному Барні, припускають люди, невдовзі набридне бути лялькою у руках “тіньового боса”. Він спробує “вирватись на волю”. Та чи відпустить його “народнофронтівський карабас-барабас”? До цієї теми  повернемось згодом, а зараз про інші “іграшки” нардепа.

Одна з них – “бютівець” Іван Крисак. Випадково ставши в.о. голови ОДА він добре виконав свою епізодичну роль. Повернення регіоналів у владу, зупинення люстрації, зачистка неугодних новій команді… Бездоганне та чітке виконання всіх вказівок “тіньового боса” не минулося даремно. Тому заслужив цукерку у вигляді …хлібної посади. Наприклад, Антимонопольного комітету. Коли добре  справлятиметься, то, можливо, “бос” допоможе і від кримінальної відповідальності відкосити, а там дивись і балотуватись дозволить, може, навіть на мера! Технічний чемний лайномет – знахідка для “народнофронтівця”.

Цукерку у вигляді посади, кажуть, отримає від нардепа і екс-регіонал, а нині в.о. заступника голови  ОДА Іван Бабійчук. Ось тільки завершить свою місію із реорганізації облдержадміністрації та …очолить, наприклад, Держстандарти чи Управління захисту прав споживачів. Будь-що, аби тільки формально не пов’язане з політикою. Та від політики Бабійчук не відійде. З “сутінків” підказуватиме Барні, керуватиме, спрямовуватиме. Хто-хто, а він, СДПУошник і регіонал з досвідом, добряче знає, що й як повернути, аби ніхто про ніщо не здогадався і “тіньовий бос” залишився задоволеним, і люди нічого не зрозуміли. Та й досвід фальшування виборів може також стати в пригоді.  Кажуть, він у цьому віртуоз. Така людина Роману Йосиповичу потрібна. Тому, шепочуться, він продовжуватиме тримати Івана на короткому повідку та час-від часу підгодовувати.

Більше мороки в нього буде із Бицюрою. Цю свободівську кістку спробує якнайскоріше вихаркнути. Але не тишко-нишком, а голосно, зі скандалом. Надто вже незручний Бицюра для команди “тіньового боса”, не забудуть йому відставку виконкому Заставного  у 2009-му, недовіру Чижмарю у 2010-му, а згодом і Хоптяну у 2013-му. Ще, не дай, Боже, вчепиться після звільнення до новоспеченого губернатора… Тому, припускають люди, найближчим часом слід очікувати якоїсь сенсаційної “інформаційної качки”. Цікаво, що  вигадає “народнофронтівець”, який гріх Бицюри витягне на світ Божий  чи який скандал спровокує, аби знищити свободівця?  Так само цікаво, куди подасться Бицюра після звільнення? Назад до Надала чи, може, в столицю за давнім запрошенням в міністерство інфраструктури? Хоча, подейкують, він взагалі планує зав’язати з політикою та повернутись в адвокатуру.

Олександра ВІТРЕНКО.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета