21 травня 2022 року
00:10:03

Політика

Чим надалівський Тернопіль нагадує путінську Росію?

03.06.2015 08:15

3.06.2015

Борис Нємцов  назвав путінську Росію телецентричною державою. Тобто державою, керованою через телевізор її президентом-телезіркою.

Під визначення Нємцова цілком підпадає і Тернопіль. Адже він давно став телецентричним містом. І мер-телезірка вправно набирає бали у файномістян. Оре, коли висловлюватись алегорично, своє виборче поле. Засіває свідомість  електорату зернами інформації, педантично підібраної піар-технологами. З моніторів у тролейбусах і маршрутках, з телеекранів, з гігантських моніторів на майданах, з радіоточок мер віщає про те, що зробив, відремонтував, полатав, встановив, відновив… Не спить, бідака, не їсть, день і ніч думає про тернополян, про їхній добробут… І люди, розвісивши вуха, слухають, язикми прицмокують, визначаються, так би мовити, за кого на виборах, що грядуть, голосуватимуть. Бо то реальні справи Надал робить, а не казочки розказує, як діда Панас, що в народі Цимбалюком зветься.

І відео те, особливо в тролейбусах та маршрутках, таки діє. Воно й не дивно, бо коли кілька разів людині повторювати одне й те ж, то хоч не хоч, а відкладається на підсвідомому рівні. Таке собі інформаційне міні-зомбування. Переконалась у цьому вчора на власному прикладі. Їдучи тролейбусом зі Східного в центр (а то лише чотири зупинки) п’ять разів на моніторі Сергія Надала вздріла. Спочатку він студентську капличку відкривав, далі – фонтан оглядав, відтак – дитячий майданчик, у Зарваниці був і ще на якомусь святі… Телебачення таки велика сила. Автоматично відмітила подумки, що робить  таки мер щось для міста, господарник він, побожний, слова мудрі знає…

Інформаційний ефект ще й підсилили якісь дві літні панянки, котрі нахвалювали Сергія Віталійовича так, ніби син їхній рідний. Чому? Бо лавочку під під’їздом поставив їм і клаптик доріжки залатав. Сипали компліменти так щедро, що якби ото зараз пан Надал  у тролейбус зайшов, кинулись би цілувати його в руки й писок, як то любить робити наш губернатор Степан Барна. Але Надалові іміджмейкери, схоже, ще до такого піар-ходу не додумались. В тролейбусах та маршрутках мер не їздить. А дарма. Знаєте, які б файні фото могли зробити помічники для соцмереж! Та й цікаво чи часто чулося б: “Мамо, дивись, а дядю і тут, і там, на моніторах, показують”.

З розхристаними враженнями вийшла я з тролейбуса. Допленталась до Театрального майдану, а там – Сергій Надала у збільшеному варіанті. На гігантському моніторі Тернопільська міська рада інформувала про виконану мером роботу. Ще трохи і я б, думаю, почала наспівувати “А Серьожа маладец!” І щиро, так,  від душі.

У тому, що голос міського голови вже впізнаю з тисячі переконалась згодом на тролейбусній зупинці. Очікуючи транспорт, прослухала новини “Вуличного радіо”. Дивуюсь, як після такого “інформобробітку”, відповідаючи на дзвінок чоловіка, не назвала його Сергієм!

Сотні разів того дня пошкодувала, що забула вдома навушники. Так би хоч музику слухала, та посміхалась, зиркаючи на відео із мером, котрий про щось розпоівдає. Весело інколи замість слів чути …музику.

Висновок: міський голова Тернополя справжнісінька телезірка. А судячи з тієї кількості новин про його діяння, що з’являються в інтернет-виданнях і друкованих ЗМІ – він ціла медіа-зірка. Єдине, що навіть від смачнющого торта нудить, коли переїсти…

Вікторія Отаманчук.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета