22 травня 2022 року
14:27:20

Політика

Що спільного між тернопільськими “губернаторами”, ліфтом, коровою, космосом і повісткою?

19.06.2015 18:32

19.06.2015

У кожного “губернатора” мусить бути якась своя “фішка”. Та така, щоб люди передавали її з вуст в уста, з покоління в покоління.

До прикладу, в “білому домі” ще й досі згадують причуду Івана Стойка їздити самотою у ліфті. Чи то “екс-губернатор” боявся, щоб його хто не вбив, чи просто хотів побути на самоті, годі сказати. Але  якщо він сідав у кабінку, то весь почет сумирно чекав. Дивно, бо офіційно такої вказівки ніхто “білодомівцям” не давав.

Ярослав Сухий запам’ятався людям своїм бажанням підняти в області тваринництво. Це йому належить геніальне: “закликаю голів райдержадміністрацій: зверніть увагу на збільшення поголів’я ВРХ. Хочете — ініціюйте придбання корів, хочете — грайте їм Моцарта, щоб плодилися, сфотографуйте морди, щоб мати на обліку… “.

А ось Валентин Хоптян казав на всіх стовпах у селах ліхтарі чіпати, щоб кожна корова виділа куди ввечері йти має. І Тернопільщину, аби аж з космосу було помітно. У школи “регіонал” наказував телевізори купувати і всім, перед ким би не виступав, оповідав ламано про урожай ріпака та виконання завдань, поставлених Януковичем.

Не далеко від своїх попредників втік і нинішній очільник Тернопільщини Степан Барна. Президента він також за потреби й без згадує. Для солідності, напевно. Але не тільки слова залишить пан Барна по собі, а ще й знимки в соцмережах. Основна фішка “порошенківця” – на кожному кроці демонструвати, що він з народом. Як усі, наприклад, їздить у маршрутках. Їздить, а помічник – знимкує ту чудасію. Це треба ж, “небожитель” до людей зійшов. Сенсація! І чого європейські політики про таке не пишуть? Їздять ото щодня на велосипедах на роботу чи у громадському транспооррті трясуться – і не сповіщають про такий свій подвиг громаду. Диваки, не інакше! Степан Степанович он аж двічі проїхався в маршрутці, і двічі в кадр, ніби випадково, потрапив. А що? Для народу головне картинка, щоб у пам’ять врізалось: він такий як всі. Ось тільки “всім” інколи може й на квиток у тролейбусі не вистачити, не те, що в маршрутці. А в пана Барни – два авто…

А ще “губернатор” Барна увійде в історію як перший голова ОДА, котрий отримав повістку.  Висновків напрошується два: або у військоматі таки зовсім справи погані, коли забули, що  на такій “високій” особі бронь, або – черговий піар-хід креативщиків “губернатора”. Коли перше, то страшно й подумати, з чим ще могли напутати військові. Коли друге, то гидко розуміти, як направду ставиться керівник краю до простого люду і як мілко цінить його.

Лінія в Степана Степановича, схоже, та сама, що й з маршруткою: він з народом, його он також до війська кличуть. У соцмережах скоро, напевно, з’являться світлини, на яких очільник Тернопільщини проходить медкомісію. Звісно, він виявиться цілком здоровим, бо якось не личить хворому областю керувати. Далі пан Барна обов’язково скаже журналістам, що дуже-дуже хоче в АТО і готовий хоч зараз вирушити на схід, але ж …мусить мучитись, керувати, бо ж хрест не легкий взяв на плечі. Тому він залишається в запасі. Але, коли що – першим на передову. Коли що, та не тепер. Наразі він думками з тими простими хлопцями, що воюють і вмирають там. Час від часу він їздитиме до них, і  робитиме селфі…

І люди  всі дружньо, найшвидше, згамають отой його креатив. Поплескають і скажуть: який молодець в нас губернатор, він такий як всі. На це й розраховано. Болить тільки, що ми стількох втратили, а так і не навчились знімати з вух локшину. що вішають нам політики. На жаль, ми продвожуємо залишатись маріонетками в руках їхніх піар-технологів. Чи ні?

Христина Семеринець.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета