22 травня 2022 року
13:06:07

Політика

Про що хором просили новообрані депутати Тернопільської міськради Всевишнього? (відео)

11.11.2015 17:14

11.11.2015

Перше сесійне засідання новобраної Тернопільської міської ради  нагадувало …перше вересня у школі.

Із 42 депутаттів тільки шестеро — “старі”, решта — новачки, тож виглядали трохи, як …першокласники. Котромусь прес-секретар міськради підказувала, як правильно користуватись системою “Віче”, іншим міський голова Сергій Надал наголошував, що коли говорять, слід вмикати мікрофони… До речі, фотокамери на кріслі одного з депутатів від “БПП-”Солідарність” зафіксувала спрей для горла… Певне, “новобранець” готувався добряче погорланити…

Для зручностей “новеньких” навіть було продовжено час голосування: замість 5 секунд вони мали аж цілих 10, щоб визначитись. Але так було тільки цього разу.  Вже на наступній сесії, котра відбудеться 24 листопада, все повернеться на круги своя, тож “новоспеченим” депутатам доведеться зоорганізуватись та працювати в поті чола.

Почалось сесійне засідання …зі славня України. Відтак голова Тернопільської міської виборчої комісії Віктор Дрозд оголосив офіційні результати виборів.

{youtube}JwFnuSwu4Hw{/youtube}

Коли “все та всі були узаконені”, головування на сесії перебрав на себе новий-старий мер Сергій Надал. Благословити депутатів на труди праведні  прийшли Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк (УГКЦ), Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор (УПЦ КП), Архієрей Тернопільської єпархії Мстислав (УАПЦ),  пастор Євангельської церкви Богдан Мудрієвський.

І очисти нас від усякої скверни, і спаси , Благий, душі наші”, – просили хором у Царя Небесного новоспечені депутати.  Віритимемо, що Він почув їх!

А далі — закрутилось-завертілось. Сергій Віталійович оголосив про створення фракцій ВО “Свобода” (голова Роман Навроцький),  “Батьківщина” (голова Андрій Артимович), Громадське об’єднання “Народний контроль” (голова — Володимир Бліхар). Залом пролетіло: чому решта партій не подали досі заяв про створення фракцій? Як виявилось — не зорієнтувались.  Згодом було створено також фракції “Громадянська позиція” (голова — Петро Ландяк),  “БПП- “Солідарність” (голова — Володимир Місько) , “Самопоміч” (голова  – Андрій Грицишин”). Не оголосили про створення фракції тільки “радикали”.

Першим у проекті денному стояло питання про затвердження складу лічильної комісії для проведення таємного голосування щодо обрання секретаря ради.  До її складу  Сергієм Надалом було запропоновано  ввести Володимира Стаюру як голову, Ігора Смакоуза та Андрія Артимовича. За пропозицію мера проголосувало 28 депутатів, це стало свідченням того, що в Сергія Віталієвича таки викристалізувалась більшість.

На посаду секретаря мер запропонував Віктора Шумаду з яким, м’яко кажучи, не має дружніх відносин.  Власне, чому Шумада (людина “народнофронтівця” Романа Заставного і давнього опонета Надала), і як так сталось, що особу, котру колись ладен був кинути за грати, нині запропонував на посаду секретаря міської ради Сергій Віталійович пояснив журналістам під час післясесійного брифінгу.

{youtube}qAc-gRp-51U{/youtube}

За “порошенківця” Віктора Шумаду таємно проголосувало 27 депутатів, троє — утримались, 13 — були “проти” його призначення.  Під завісу сесії  Віктор Володимирович подякував за висловлену довіру та зазначив,  що в майбутньому  не буде враховувати, хто голосував “за” нього, а хто “проти” (цікаво, як він знатиме, адже голосування було таємним?). “Я ставлю за мету  об’єднати все товариство, всіх депутаів міської ради задля того, щоб вирішувати самі актуальні питання, які сьогодні стоять перед нами,наголосив новоспечений секретар. –  Закликаю всіх до спільної співпраці задля успіху Тернополя. Все для того, щоб кожен відчував зміни, і хай у цьому допомагає Бог!”

Проголосувавши за секретаря, депутати затвердили персональний склад виконавчого комітету та заступників міського голови у кількості 9 осіб. Отож, заступниками міського голови стали Леонід Бицюра,  Володимир Дідич, Вікторія Остапчук, Владислав Стемковський, Іван Хімейчук (заступник-керуючий справами). До складу виконкому крім мера та секретаря також увійшов начальник Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопілсьькій області Петро Якимчук. Керівника нової поліції в Тернополі одразу після обрання також буде долучено до виконкому.

{youtube}ms_qxpgyKag{/youtube}

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета